Zatrudnianie pracowników z Nepalu

Azja jest ogromnym kontynentem ale kojarzyć ją można również z bardzo dużym bezrobociem. W krajach położnych w Azji zauważyć można często brak klasy średniej. Żyją tam obok siebie osoby niezwykle bogate i te, które przymierają głodem z powodu braku pracy. Dla takich osób praca w polskiej firmie jest niczym zbawienie i wielki dar od losu. Potrafią oni się za ten dar pięknie odwdzięczyć swoją pracą.

Jak znaleźć uczciwych pracowników?

pracowici pracownicy z nepaluDla Polaków często jednym z marzeń jest kupno nowego mieszkania lub wybudowanie domu. Wiąże się to jednak z dużym nakładem finansowym a Polacy w naszym kraju często zarabiają zbyt mało by o takich inwestycjach myśleć. W związku z tym wyjeżdżają oni za granicę a ich miejsce w firmach zajmują pracownicy ze wschodu. Pracodawcy szukając następców Polaków w swojej firmie często decydują się na rozpoczęcie poszukiwań rąk do pracy w odległych krajach azjatyckich. W ostatnim czasie jednym z ich częstych wyborów są pracowici pracownicy z Nepalu. Czytając informację na różnych forach poświęconych tematyce zatrudniania cudzoziemców w Polsce, jeszcze nigdy nie spotkałem się z jakąkolwiek negatywną opinią odnośnie pracowników z Nepalu. Informacje tą potwierdzają polscy pracodawcy, dla których pracownik z Nepalu jest niczym nieoszlifowany diament. Nepalczycy opuszczają Katmandu bez dużych wyrzutów sumienia bowiem zarobki w ich kraju kształtują się na poziomie zbliżonym do 100 dolarów miesięcznie.

Osiągając tak niskie zarobki Nepalczycy nie są w stanie zapewnić bytu swojej rodzinie. Kraj ten położony jest na podłożu górzystym więc i rolnictwo w tym kraju nie jest sprawą łatwą. Wyjazd do Polski jest więc dla nich jedyną nadzieją na odwrócenie złej karty. Korzyść jest jednak obustronna bowiem pracodawcy są z pracowitych Nepalczyków bardzo zadowoleni i ciągle kuszą ich na przyjazd do Polski.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi