Zaszczepienie we mnie pasji przez dziadka

Pamiętam, że w dzieciństwie mój dziadek uwielbiał robić mi zdjęcia. Zarówno na spacerach, jak i w domu podczas wspólnych zabaw, czy spędzonych razem z całą rodziną świąt. Wówczas były to dla mnie po prostu zwykłe pamiątkowe zdjęcia i dopiero po latach dostrzegłem, jak wielki talent fotograficzny posiadał mój dziadek.

Piękno fotografii w Bydgoszczy

fotografia bydgoszczDziadek zapisał mi w spadku swoją starą analogową lustrzankę, jednak ja nigdy nie czułem żadnego pociągu do fotografii. Kilka lat temu podczas odwiedzin babci, pokazała mi ona stary album pełen zdjęć, jakie wykonywał mój dziadek. Był naprawdę niesamowitym fotografem, a jego prace zainspirowały mnie do tego, aby zacząć moją małą przygodę z tym nurtem artystycznym. Początkowo bawiłem się lustrzanką od dziadka, lecz z biegiem czasu zainwestowałem w profesjonalną lustrzankę cyfrową. Nie sądziłem, że tak spodoba mi się fotografia Bydgoszcz, czyli miasto w którym obecnie wynajmuje małe mieszkanko, jest idealnym miejscem do robienia zdjęć. Jego klimatyczne stare uliczki oraz niesamowita architektura aż prosi się do sfotografowania, szczególnie o zachodzie słońca, a także nocą. Dzisiejszy sprzęt pozwala na większą kreatywność za sprawą czulszych matryc i nowoczesnych obiektywów. Dzięki temu nawet przy naprawdę słabym oświetleniu możemy uzyskać niesamowicie klimatyczną fotografię tak pięknego miasta, jakim jest Bydgoszcz i to w dodatku nie wymagającą większych poprawek w programie graficznym. Cieszę się, że za sprawą albumu dziadka odnalazłem w sobie w końcu pasję, która, mam nadzieję, pozostanie ze mną do końca życia i choć wciąż daleko mi do mojego ukochanego dziadziusia tak staram się z każdym dniem coraz bardziej mu dorównać.

Polecam Bydgoszcz każdemu, kto uwielbia zabytkową architekturę i kto potrafi docenić piękno fotografii. Nie musimy jednak posiadać talentu fotograficznego, aby mieć wspaniałe zdjęcia z Bydgoszczy. W tym mieście są wspaniałe studia fotograficzne w których pracują doskonali artyści. Możemy zatem umówić się z nimi na wspólną sesję podczas której wykonają nam przepiękne i klimatyczne zdjęcia.