Zastosowanie wiązki światła lasera w depilacji

 

Depilacja zajmuje nie tylko sporo czasu, ale musi być wykonywana regularnie i dość często. Wie o tym każda kobieta, która depiluje nogi, okolice pach, okolice intymne i nie tylko. Można depilować się standardowym narzędziem, czyli maszynką do golenia ciała, ale również kremem do depilacji (który wypala włoski, ale może powodować podrażnienia), plastrami depilacyjnymi, woskiem i innymi sposobami.

Laserowe usuwanie owłosienia – niszczenie cebulek włosowych

depilacja laserowa bydgoszczŻadna z tych metod nie jest jednak tak długotrwała jak depilacja laserowa. Taka depilacja wykonywana jest w salonach kosmetycznych. Do depilacji laserowej używa się specjalnego lasera. Laser emituje wiązkę światła. Wiązka dociera do mieszka włosowego. Tam znajduje się z kolei cebulka włosa. Laser niszczy włos u podstawy, czyli niszczy korzeń – cebulkę włosa. Każda część ciała może zostać poddana zabiegowi depilacji laserowej – wyjątkiem są tylko okolice oczu (oczodołu), bo tu laser może uszkodzić nerwy wzrokowe. Zabieg tj. depilacja laserowa bydgoszcz to zastosowanie wiązki światła o bardzo dużej energii. W miejscu, w którym zostanie zniszczona cebulka włosa, włos nie odrośnie. Oczywiście laser jest w stanie zniszczyć te włosy, które znajdują się w stanie aktywnego wzrostu, czyli tzw. anagenu. Jest to ok. 30% wszystkich włosów w danej okolicy. Co z pozostałymi włosami?

Nie są one w fazie aktywnego wzrostu, więc zabieg należy powtórzyć wtedy, kiedy będą w anagenie – trzeba poczekać nieco ponad miesiąc, by włosy znalazły się w tej fazie. Najłatwiej depiluje się włosy, które posiadają ciemny barwnik. Jeśli ktoś posiada włosy jasne, musi liczyć się z tym, że być może będzie potrzebna większa liczba zabiegów, by depilacja laserowa była naprawdę skuteczna. Praktycznie niemożliwe jest usunięcie włosów białych i siwych. Istnieje niewiele przeciwwskazań do wykonania zabiegu.