Zapachowe żwirki dla kotów

Szukając najbardziej optymalnego żwirku dla naszych kotów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy są to żwirki, które się zbrylają. Jeśli nie są zbrylające się wówczas bardzo często będziemy musieli wymieniać zawartość całej kuwety to nie sprzyja wydajności produktu. Na co jeszcze zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego żwirku?

Najlepsze jakościowo żwirki

benek żwirek lawendowyCzęsto chwytamy po najtańszy żwirek, który też przeważnie jest niezbrylający. Co to w praktyce oznacza? Że mocz naszego kota nie zbryla się w bryłki i choć taki żwirek rzeczywiście dobrze pochłania wilgoć to jednak musimy go bardzo często wymieniać, co sprawia, że częściej go kupujemy. Dlatego wybierając nieco droższą opcję zbrylającą tak naprawdę zaoszczędzamy mnóstwo pieniędzy ponieważ podczas codziennego czyszczenia kuwety wystarczy usunąć z niej zbrylone odchody i ewentualnie dosypać odrobinę świeżego żwirku. Jednym z najpopularniejszych, dobrych jakościowo, a jednocześnie tanich jest chyba znany wszystkim właścicielom kotów Benek Żwirek lawendowy, jaki Benek posiada w swoim asortymencie jest jednym z najczęściej wybieranych i to nie tylko ze względu na ładny zapach. Żwirek sam w sobie doskonale pochłania zapachy nawet w wersji bezzapachowej, jednak lawenda ma działanie uspokajające dla naszych zwierząt i też zapach ten bardzo lubią koty. Co za tym idzie ten rodzaj żwirku jest świetnym wyborem, gdy uczymy koty korzystać z kuwety.

Ten rodzaj żwirku bardzo dobrze pochłania zarówno zapachy, jak i wilgoć. Co za tym idzie z kuwety nie będą wydzielały się nieprzyjemne zapachy, a kot za każdym razem gdy będzie z niej korzystał w ciągu dnia nie wdepnie w zużyty żwirek i nie rozniesie go po całym mieszkaniu. Benek posiada całkiem sporą ziarnistość, co też zapobiega roznoszeniu świeżego żwirku.