Zalety stosowania dużych worków – big bagów

Zakłady przemysłowe, które prowadzą działalność związaną z produkowaniem, oraz transportem materiałów sypkich, takich jak pasze oraz ziarno, muszą posiadać wysokiej klasy worki. Dzięki nim przewóz wielu materiałów odbywa się w wygodny sposób, a duża pojemność big baga sprawia, że może on być ładowany na samochody za pomocą dźwigów i wózków widłowych.

Typy big bagów dla wielu przedsiębiorstw

big bagiW dużych workach można przewozić wszelkiego rodzaju sypkie produktu, a konstrukcja standardowego worka sprawia, że może on pomieścić do kilku ton materiału. Podstawową zaletą, jaką posiadają big bagi oferowane w sklepach są specjalne rozwiązania, ułatwiające zasyp worka, oraz jego opróżnienie. Do tego celu służą specjalne zawory oraz fartuch, które pomagają w szybkim zasypaniu worka. Również zsypanie materiału przebiega bardzo sprawnie, dzięki zsypom, klapom, oraz zaworom, które regulują oraz blokują materiał przed nieoczekiwanym opróżnieniem. Big bag jest produkowany z zachowaniem wszelkich zasad BHP, co powoduje, że jego używanie w firmie wiąże się z zapewnieniem odpowiednich warunków i pewności co do wielokrotnego użycia danego worka. Popularnością cieszą się także duże worki bezpaletowe, które wyróżniają się możliwością transportu za pomocą wózków widłowych, przy jednoczesnym braku konieczności podkładania pod nie drewnianych palet. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne oraz ekologiczne.

Wielkie worki bezpaletowe są idealnym rozwiązaniem w firmach, które zajmują się na przykład transoceanicznym transportem towarów. Rozładunek oraz załadunek tego rodzaju worka odbywa się w bardzo wygodny dla operatora maszyny sposób. Wyeliminowane jest także ryzyko przebicia worka drzazgą z palety drewnianej, które może doprowadzić do zakażenia towarów spożywczych.