Zalety blatów z kamienia

Wybór materiałów i mebli do kuchni jest wyjątkowo istotny. Nie chodzi tu wszak jedynie o kwestie estetyczne, ale przede wszystkim o wygodę w użytkowaniu na co dzień. Nie bez znaczenia jest także kwestia wytrzymałości wybranych rozwiązań. Remont kuchni i zmiana mebli są kosztowne, więc musimy wybierać takie materiały, które przetrwają wiele kuchennych wypadków.

Blat kamienny – elegancki i trwały

blaty kamienne brodnicaJedną z rzeczy, nad wyborem których zastanawiamy się najbardziej podczas planowania wyglądu nowej kuchni są blaty. Wybieramy ich szerokość, długość i układ, aby odpowiadały naszym preferencjom i aby wnętrze było jak najbardziej praktyczne i użytkowe. Ważny jest również wybór materiału. Normą jest przecież, że na blat coś się wyleje – gorącego, bardzo tłustego czy o intensywnej barwie. Stawiamy na nim ciepłe lub wręcz gorące naczynia a czasem nie chce się nam sięgać po deskę do krojenia i kroimy pomidora na kanapkę bezpośrednio na blacie. Szukając materiału, który zniesie dobrze takie traktowanie, a przy tym będzie wyglądać elegancko możemy wybrać blat kamienny. Będzie on wyjątkowo trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury, a także na plamy różnego typu – choć niektóre kamienie wymagają zaimpregnowania, aby nabyć tę ostatnią odporność. Kiedy decydujemy się na blaty kamienne Brodnica okaże się miastem, w którym znajdziemy ogromny wybór takich rozwiązań. Wśród najchętniej wybieranych kamieni pozostaje granit – wyjątkowo trwały i dostępny w szerokiej gamie kolorów.

Kamienny blat to kwintesencja kuchennej elegancji. Nie potrzebujemy już dekoracji i ozdób, sam wzór materiału będzie wystarczająco ciekawy. Blat z kamienia pasuje do kuchni w różnych stylach, a dodatkowo można zdecydować się na opcję polerowaną albo szczotkowaną, która pozwoli uzyskać jeszcze bardziej intrygujący efekt.