Zakupy online

Czy żyjemy w czasach online? Co można kupić online? Czy warto kupować online? Te pytania jeszcze niedawno zadawali sobie wszyscy. Teraz już chyba nikt. Każdy zna odpowiedź. Jeden to lubi, drugi nie, ale na pewno każdy doceni plusy tej formy wydawania pieniędzy. Czemu nie kupić obrazu przez internet, jeśli znam go w oryginale? Czemu nie kupić papieru do ksero gdy każdy jest niemalże taki sam? Takie zakupy raczej nie rodzą wątpliwości. Ewentualnie natury ekonomicznej – czy się to opłaca, doliczając koszty przesyłki. Ale jest pewien asortyment, który budzi wątpliwości.

Wiedza, sterydy, petardy – zakupy online

fajerwerki ze sklepu onlineWarto byłoby się zastanowić chwilę nad tymi przykładowymi produktami. Czym jest wiedza zdobyta online? Jest wiedzą bez praktyki, a każda wiedza praktyki potrzebuje. Nikt nie jest w stanie nauczyć się gry na fortepianie kupując w sklepie online godziny lekcyjne. A sterydy, tzw. „odżywki”? Czy kupowanie i branie ich bez nadzoru fachowca jest odpowiedzialne? A petardy, fajerwerki? Czy są bezpieczne? Wielu ma obawy. A ja się pytam. A czemu nie? Fajerwerki ze sklepu online są tak samo bezpieczne jak te kupione w sklepie tradycyjnym. Przy odpowiedzialności ludzkiej niewiele rzeczy stanowi zagrożenie. Tym bardziej, że fajerwerki to radość, zabawa i szczęście. Szkoda, że w polskiej tradycji utożsamiane są te rzeczy tylko sylwestrem i światełkami do nieba. Przykłady, które podałam są z całkiem różnych półek – łączy je jedno – można je kupić przez internet.

Jeśli ludzie chcą kupować fajerwerki, nie wychodząc z domu to ja jestem jak najbardziej za. Na pewno taki zakup jest bardziej przemyślany niż szybka decyzja w tradycyjnym sklepie. Często po drugiej stronie komputera jest dwóch kupujących, a wiadomo, że co dwie głowy to nie jedna! Warto też pamiętać o tym, że sprzedawcy prawie zawsze stosują zabezpieczenia przeciwko małoletnim, co jest dodatkowym atutem zwiększającym bezpieczeństwo transakcji.