Zakup nieruchomości a analiza migotania cienia

analiza migotania cienia

Okazyjne nieruchomości czyli bardzo atrakcyjne oferty kupna, sprzedaży, lub wynajmu zawsze powinny nas trochę zaniepokoić. Cena nigdy nie powinna być jedynym kryterium do podjęcia decyzji o zakupie czy wynajmie nieruchomości.

Analiza migotania cienia nie zawsze potwierdza atrakcyjny zakup…

analiza migotania cieniaTo bardzo zła praktyka. Oczywiście, jest to ważna kwestia i bardzo istotny element, w końcu każdy chce wydać jak najmniej pieniędzy na starcie. Trzeba się jednak zastanowić czy oby czasami nie przepłacimy tego w przyszłości. Ja jestem za tym, żeby zawsze korzystać z porad specjalistów w takich sytuacjach. Upewnijmy się czy zaoszczędzony przy kupnie domu pieniądze nie pójdą na jego remont za dwa miesiące, ponieważ zbywający ukrył przed nami wady konstrukcyjne budynku. innym przykładem oszust mogą być zatajone informacje na temat sąsiadów.
Niska cena nieruchomości może oznaczać, że w sąsiedztwie mieszka bardzo agresywna osoba albo na przykład prowadzona jest oczyszczalnia ścieków, albo dopiero powstanie, ale my tego nie sprawdziliśmy, ponieważ zaufaliśmy ogłoszeniodawcy na słowo, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Zakup domy czy mieszkania to jest inwestycja jak każda inna. Czasami nawet nasza życiowa inwestycja, ponieważ pochłaniająca nasze wszystkie oszczędności. Dlaczego więc nie zachowujemy się jak profesjonalni inwestorzy którzy przed kupnem czy budową czegoś robią tania analiza migotania cienia i analiza hałasu. dlaczego potrafią wydać duże pieniądze na analiza produktywności i raport środowiskowy, a my nie potrafimy przeanalizować dokładnie terenu na którym mamy zamieszkać oraz dokumentacji naszego przyszłego domu. Brakuje nam profesjonalizmu i świadomości, że możemy zostać oszukani i prawdziwe informacje mogą zostać zatajone, a bez których na pewno podejmiemy złą decyzję.

Doświadczenie pokazało,że jeżeli oferta nieruchomości jest bardzo okazyjna, to znaczy, że sama nieruchomość jest w bardzo dobrym stanie wizualnym i jej cena do tego jest zastanawiająco niska, musimy a na pewno możemy przypuszczać, że jest w tym jakiś haczyk i musimy być czujni.