Zabawa z nadmuchiwanymi kulami

Zaczęły się wakacje okres beztroskiej zabawy i odpoczynku naszych dzieci. Dziś jest mnóstwo opcji spędzania bezpiecznie wolnego czasu. Producenci sprzętu sportowego z każdym rokiem zaskakują nas nowymi coraz bardziej innowacyjnymi pomysłami.

Ekstremalny zjazd w nadmuchiwanej kuli

dmuchane kuleZorbing potrafi dostarczyć niezapomnianych wrażeń oraz efektywnie podnieść adrenalinę. Zabawa polega na wchodzeniu w dmuchane kule i staczaniu się w nich z bardzo stromego zbocza. Tego typu zabawa jest dość młodym sportem. Aby go spróbować nie musimy posiadać dużych umiejętności i doświadczenia wystarczy trochę odwagi i sprawności fizycznej i można spróbować swoich sił w szalonych zjazdach w dół zbocza. Sport ten polega na wejściu do specjalnie zaprojektowanej kuli i stoczeniu się ze zbocza. Dmuchane kule zbudowane są z dwóch warstw kuli zewnętrznej i wewnętrznej, które połączone są przy pomocy nylonowych linek a przestrzeń między nimi wypełniona jest powietrzem. Dzięki czemu wszelkie drgania są niwelowane. Ostatnio kule te zostały troszkę zmodernizowane po przez zmniejszenie ich i obniżenie wagi. W takiej formie kule takie używane są do rozgrywania ekstremalnych meczy w piłkę nożną. Kula taka sięga tylko do pasa, więc nie ogranicza ruchów nóg zawodników. Rozgrywki takie często są bardzo śmieszne, ponieważ zawodnicy się zderzają, dzięki kulą nie są narażeni na jakiekolwiek obrażenia. Uprawianie tego sportu niesie pewne ograniczenia. Mogą się bawić tylko osoby między 140 – 190 cm wzrostu i nie przekraczające 130 kg wagi.

Uprawianie, sportów jest niezbędnym rzeczą, aby nasz organizm zdrowo się rozwijał. Wiele osób może pomyśleć, że staczanie się w kuli nie jest sportem. Wymaga to jednak już wypracowanej aktywności fizycznej w celu utrzymania się w miejscu w momencie staczania się ze zbocza.