Wytrzymałe konstrukcje sceniczne

Każdy z nas ma jakieś skojarzenia ze sceną i kiedy słyszy to jedno konkretne słowo, w głowie pojawia się mu pewien obraz. Niektóre osoby skojarzą scenę z konstrukcją, która jest stałym elementem pewnej przestrzeni – najczęściej związanym z jakąś salą teatralną lub koncertową, inne osoby zaś przede wszystkim scenę kojarzą z plenerem i konstrukcją czasową.

Konstrukcja przenośnej sceny

konstrukcje sceniczneZe względu na coraz większą popularność różnego rodzaju imprez plenerowych, konieczne było stworzenie rozwiązania zapewniającego w pełni bezpieczny podest spełniający rolę tymczasowej sceny. Obecnie konstrukcje sceniczne, które wypożyczane są przez firmy na różnego typu imprezy organizowane, np. przez miasto lub przez konkretną organizację, w swojej funkcjonalności często przewyższają sceny stacjonarne. Rozłożenie konstrukcji scenowej – w zależności od jej wielkości dodatkowych funkcjonalności – trwa od kilkunastu godzin do kilku dni. Sceny w większości przypadków charakteryzują się uniwersalną konstrukcją, chociaż może być ona modyfikowana zgodnie z indywidualnymi potrzebami wizualnymi lub użytkowymi. Jeśli decydujemy się na wypożyczenie konstrukcji scenicznej, nie musimy martwić się jej rozstawieniem, zabezpieczeniem, konserwacją (jeśli scena ma spełniać swoją funkcjonalność, przez dłuższy czas i ma być wystawiona na działanie intensywnych zjawisk atmosferycznych), a także jej złożeniem. Wszystkim tym zajmuje się firma wypożyczająca.

Najczęściej, firmy dysponujące konstrukcją scenową, wyposażone są również w zestaw odpowiedniego oświetlenia, a także nagłośnienia. Dzięki temu, jeśli organizujemy imprezę plenerową, możemy – w dość kompleksowy sposób – uzyskać wszystkie usługi, których potrzebujemy do tego, by impreza mogła się odbyć w odpowiednich warunkach.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi