Wytrzymałe deski kompozytowe

 

Od dziesięcioleci drewno stosowane jest bardzo często przy budowie nowoczesnych budynków. Niemniej jednak wciąż powstają materiały, które mają to drewno sukcesywnie zastępować. Doskonałym przykładem takiego materiału może być kompozyt, który do  złudzenia przypomina drewno a nawet posiada pewne jego właściwości. Z tego właśnie powodu sporo osób interesuje się kupnem desek z kompozytu.

Sprawdzone materiały na taras

tarasy kompozytoweMateriał o jakim wspomniano we wstępie to mieszanina popularnego w nowoczesnym przemyśle polichlorku winylu wraz z mączką drzewną. Jakie połączenie sprawia, że deska tarasowa kompozytowa jest materiałem, który posiada bardzo ciekawe właściwości przypominające drewno. W większości przypadków w skład deski kompozytowej wchodzi aż 50% mączki drzewnej. Tak duże stężenie sprawia, że deska tarasowa świetnie imituje klasyczne deski drewniane. Na chwilę obecną spora liczba producentów oferuje gotowe systemy tarasowe. Najczęściej w skład takich systemów wchodzą legary, deski kompozytowe oraz najpotrzebniejsze łączniki służące do mocowania desek do konstrukcji. Decydując się na nowoczesne tarasy kompozytowe nie możemy również zapominać o maskownicach, które stosowane są by zakrywać ślady po wkrętach. Bardzo duży odsetek osób ceni sobie deski kompozytowe z tego powodu, że nie zawierają one sęków ani się nie rozwarstwiają. Dzięki temu możemy po takim tarasie z kompozytu bez najmniejszych obaw chodzić boso. Warto również zaznaczyć że każda deska kompozytowa wygląda identycznie więc ich montaż jest jeszcze łatwiejszy.

Na chwilę obecną na tarasy kompozytowe zdecydowało się już bardzo dużo osób mieszkających w naszym kraju. Posiadając taki taras nie musimy martwić się o to, że zostanie on osłabiony przez korniki, wilgoć czy promieniowanie ultrafioletowe. W przeciwieństwie do desek drewnianych nie musimy tego materiału systematycznie impregnować i przygotowywać do zimy.