Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy

Wypadek drogowy lub poważna kolizja może przytrafić się każdemu kierowcy. Często wystarczy jedynie chwila nieuwagi, aby doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Nawet osoby, które prowadzą wyjątkowo ostrożnie nie są bezpieczne, ponieważ sprawcą wypadku może stać się inny uczestnik ruchu (kierowca lub pieszy). W sytuacji, gdy auto musi trafić do serwisu, warto sprawdzić, czy istnieje możliwość wynajmu samochodu zastępczego na koszt OC sprawcy.

Bezgotówkowy samochodu wynajem z OC sprawcy wypadku

Samochód zastępczy z OC sprawcy gdańskWynajem na koszt polisy OC sprawcy wypadku dostępny jest w ofertach wielu wypożyczalni samochodu. W ten sposób można szybko uzyskać auto zastępcze na czas naprawy naszego pojazdu, co stanowi bardzo duże ułatwienie. W jaki sposób dopełnić formalności? Już w momencie wypadku należy spisać stosowny protokół wspólnie z drugim uczestnikiem kraksy drogowej. Bardzo ważne jest, aby podał nam on numer swojej polisy OC (ubezpieczenie OC dla samochodów w Polsce jest obowiązkowe, dlatego każdy kierowca powinien go posiadać). Samochód zastępczy z OC sprawcy Gdańsk można uzyskać w wielu miejscowych wypożyczalniach. Co ważne, firmy dbają o wysoki poziom obsługi i zadowolenie klientów, dlatego zapewniają obsługę bezgotówkową. W praktyce oznacza to, że to przedstawiciel wypożyczalni dopełnia wszystkich formalności, przygotowuje rachunek i umowę dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym sprawca wypadku posiada polisę w ramach odpowiedzialności cywilnej. Wypożyczalnia rozlicza się bezpośrednio z ubezpieczycielem, dlatego osoba poszkodowana w wydarzeniu drogowym nie musi czekać na zwrot środków za wynajem. Warto jedynie wiedzieć, że przysługuje nam auto zastępcze tej samej klasy, co nasz pojazd.

Auto zastępcze z OC sprawcy wypadku jest idealnym rozwiązaniem. Bez zbędnych problemów i formalności można uzyskać samochód, którym będziemy mogli jeździć aż do momentu, gdy nasze auto zostanie naprawione.