Wykorzystanie drewnianych rozet w dekoracji wnętrza

Z zamiłowania jestem dekoratorką wnętrz. Kiedyś chciałam skończyć studia na tym kierunku, ale niestety z nauką nie szło mi najlepiej. Na studia się dostałam, ale po dwóch semestrach zrezygnowałam. Poszłam do pracy, ale gdzieś zawsze w mojej głowie siedziała myśl o tym, że dekorowanie wnętrz sprawia mi ogromną radość.

Ozdobne rozety z drewna w mieszkaniu

rozety ozdobne drewnianeKiedy mój brat kupił stare mieszkanie zaoferowałam się, że pomogę mu trochę je odnowić. Jako że wnętrze było w starym ale bardzo zadbanym stylu to ustaliliśmy, że takie mieszkanie ma swój urok i nie ma sensu zmieniać wszystko. Najbardziej spodobały mi się rozety ozdobne drewniane, które widniały na meblach. Były one tak jakby przyklejone do mebli, tak naprawdę ktoś miał fantastyczny pomysł, jak klasyczny stary mebel lekko odnowić i nadać mu charakteru. Wcześniej spotykałam się z rozetami, które ludzie wieszają na ścianach czy stawiają sobie na półkach. Ale z rozwiązaniem na meblach spotkałam się pierwszy raz. Bardzo mi się ten pomysł spodobał i bratu również. Poszukałam w internecie firmy, która wykonuje tego typu ozdoby, żeby dokupić jeszcze kilka takich rozet. Bardzo chciałam taki wzór zastosować na przedpokoju zaraz przy wejściu do mieszkania. Wiem, że w dzisiejszych czasach większość osób stawia na rozwiązania bardziej nowoczesne i klasyczne, ale mój brat tak jak ja ma w środku duszę artysty. Lubimy oryginalność i uważamy, że dzięki niej życie nie jest nudne i monotonne.

Kiedy ktoś typowo podąża za modą, na ogół nie ma własnego stylu. Stara się tylko podporządkować do reszty. Kiedy pokazałam rozety naszym rodzicom, wcale nie byli zdziwieni wyborem. Sama mama uznała, że kilka sztuk chętnie powiesiłaby u siebie w sypialni, bo kocha drewno i wszystko co z niego wykonane.