Wykonywanie przewiertów horyzontalnych

Zdarza się, że czasami należy wykonać przewiert. Mowa zarówno o inwestycjach komercyjnych, jak i niekomercyjnych. Jednak bywa również tak, że na drodze będzie jakaś istotna przeszkoda. Wiele osób zastanawia się, jak na przykład robi się gazociągi pod rzeką. Wykorzystuje się tak zwane przewierty horyzontalne. Są one bardzo popularne na Śląsku. Na czym polegają?

Czym są przewierty horyzontalne?

przewierty horyzontalne ŚląskPrzewierty horyzontalne to bardzo ciekawy temat. Wykorzystuje się je podczas dużych inwestycji, jak i mniejszych. Jeśli interesują Cię przewierty horyzontalne Śląsk to najlepsze miejsce, aby się czegoś o nich dowiedzieć. gdyż wykorzystuje się je często. Specjalny świder jest wpuszczany w ziemię, a następnie sterowany za pomocą urządzeń zdalnych. Dzięki przewiertom horyzontalnym można wykopać tunel pod rzeką oraz przepchnąć gazociąg lub inną instalację podziemną. Niedawno przewierty horyzontalne były wykonywane w Bieszczadach. Robiła je Śląska firma. Chodziło o to, by trzydzieści metrów rury gazociągowej przepchnąć pod Sanem. Osoba sterująca świdrem dostaje informację o tym, na jakiej głębokości urządzenie aktualnie się znajduje. Wszystko wykonywane jest za pomocą bardzo dokładnych współrzędnych geograficznych oraz georadarów. Przewierty wykorzystywane są także do robienia przyłączy gazowych lub wodociągowych do domów prywatnych, jeśli trzeba przeciągnąć rurę pod drogą asfaltową lub innym elementem infrastruktury.

Dzięki takim przewiertom możliwe jest wykonanie wielu inwestycji, które wcześniej były niewyobrażalne. Jest to metoda względnie nowa, ponieważ na świecie wykorzystuje się ją od jakiś piętnastu lat. W Polsce pierwsze przewierty wykonane w dwa tysiące siódmym roku. Od tamtej pory bardzo często inwestorzy podejmują się ich, aby ominąć jakieś przeszkody.