Wskazania do wykonania liftingu twarzy

Zmarszczki, bruzdy, widoczne oznaki starzenia się twarzy i szyi sprawiają, że wiele kobiet decyduje się na różnorodne zabiegi. Dzięki nim można odmłodzić skórę i zredukować niedoskonałości. W dobrych gabinetach można wykonać lifting twarzy bez użycia skalpela, który jest zabiegiem poprawiającym napięcie skóry.

Odmładzające działanie liftingu twarzy

skuteczny lifting twarzy bielskoWykorzystanie nowoczesnych sprzętów sprawia, że można uzyskać doskonale efekty. Dużą popularnością cieszy się metoda z użyciem fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Powodują one obkurczenie włókien elastynowych, pobudzają procesy regeneracyjne naskórka. Utrata jędrności, zmarszczki na czole, w okolicy ust i oczu to sytuacje, kiedy pomocny okazuje się skuteczny lifting twarzy Bielsko jest miejscem, gdzie znaleźć można gabinety oferujące różnorodne zabiegi. Dzięki nim można zagęścić skórę, poprawić jej napięcie i elastyczność, pozbyć się drugiego podbródka, podnieść policzki i unieść brwi. Zabiegi powinny być dobrane do rodzaju skóry oraz wieku pacjenta. W dobrych klinikach oferowane są także zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Polegają na wykonaniu specjalnych nacięć na skórze, a następnie jej naciągnięciu i zszyciu, dzięki czemu można poprawić jej napięcie. Zabieg daje trwałe efekty, jednak jest inwazyjny. Może powodować wystąpienie skutków ubocznych, takich jak porażenie nerwów twarzowych, obrzęk. Nic zatem dziwnego, że wiele kobiet decyduje się na metody małoinwazyjne.

Jedną z nich jest zabieg HIFU, który do którego wykorzystuje się fale ultradźwiękowe. Do innych metod należy  mezoterapia. Oferta gabinetów medycyny estetycznej jest bardzo różnorodna. Wiele kobiet decyduje się także na wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, który jest preparatem nawilżającym, odmładzającym i ujędrniającym. Pobudza komórki do syntezy kolagenu oraz elastyny, poprawia owal twarzy, zagęszcza skórę, redukuje zmarszczki.