Wnętrza wykończone betonem architektonicznym

Podczas budowania nowoczesnych biurowców oraz wszelkiego rodzaju hal sportowych, coraz częściej wykonuje się elementy wykonane z betonu architektonicznego. Właściwie każda nowoczesna konstrukcja ma jakiś fragment wykonany z tego materiału. Jakie zalety ma ten materiał i co sprawia, że tak chętnie sięgają po niego zarówno architekci jak i konstruktorzy nowoczesnych obiektów?

Eleganckie betonowe wnętrza

beton architektoniczny we wnętrzachOgromną zaletą betonów architektonicznych jest to, że nie wymagają późniejszego wykończenia. Sprawia to, że po pierwsze oszczędzamy pieniądze na materiałach wykończeniowych, ale przede wszystkim nie tracimy czasu na układanie drobnowymiarowych elementów wykończeniowych. Beton architektoniczny we wnętrzach może tworzyć bardzo ciekawe i nowoczesne rozwiązania. Specjalne domieszki i dodatki, które dodaje się podczas jego produkcji, mogą zmieniać jego strukturę i kolor. W zależności od tego, jakie frakcje kruszywa wykorzystamy do jego produkcji, możemy uzyskać bardzo ciekawą, chropowatą powierzchnię, która będzie wyglądała bardzo nowocześnie lub stylową i gładką, pełną subtelności, jednolitą płytę. Betony architektoniczne są używane w budownictwie na dwa sposoby. Niektórzy decydują się na połączenie właściwości wytrzymałościowych i dekoracyjnych i wykonują z betony architektonicznego całe konstrukcje budynków. Można to zrobić na budowie oraz w zakładach prefabrykacji.

Drugą, bardzo ciekawą możliwością zastosowania betonu architektonicznego jest użycie specjalnych płyt. Służą one do wykańczania ścian i podłóg, zarówno wewnątrz budynku jak i na jego elewacji. Tego typu rozwiązania są bardzo dobre, jeśli chcemy, aby beton nie stanowił głównego materiału w naszych wnętrzach, a jedynie był dodatkiem, który nada oryginalności naszym powierzchniom.