Warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkolu

Nie masz pomysłu, co robić z dzieckiem przed świętami Bożego Narodzenia? Nie czujesz w sobie ducha kreatywności i dlatego nie przygotowujesz ozdób na choinkę razem z Twoim maluchem? A może po prostu brakuje Ci czasu na wykonywanie ozdób, bo w domu przed świętami jest tyle do zrobienia? Na to wszystko jest rada – warsztaty bożonarodzeniowe organizowe w przedszkolu Twojego dziecka.

Przygotujmy ozdoby na choinkę na warsztatach bożonarodzeniowych

krótkie warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkoluCoraz częściej w okresie przedświątecznym w przedszkolach organizowane są warsztaty plastyczne, pobudzające kreatywność i pomysłowość dzieci, bo, jak wiadomo, ozdoby choinkowe można zrobić praktycznie ze wszystkiego. Takie krótkie warsztaty bożonarodzeniowe w przedszkolu to świetna okazja do poznania koleżanek i kolegów dziecka oraz ich rodziców. Wspólne tworzenie ozdób choinkowych ma wiele plusów. Gdy brakuje Ci pomysłów, możesz zainspirować się wzorami proponowanymi przez panie pracujące w przedszkolu lub pracą któregoś malucha lub jego opiekuna. Możesz nauczyć się robić aniołki, łańcuchy czy też szyszki, które ozdabią świąteczne drzewko. Dziecko na pewno nie poprzestanie na ozdobach wykonanych na warsztatach i będzie kontynuowało swoje prace w domu. Nasz dom w okresie światecznym zostanie przystrojony choinkami wyciętymi z papieru, stroikami, watą imitującą śnieg, bałwankami, a choinka obwieszona nie tylko cukierkami, ale i ręcznie wykonanymi bombkami, Gwiazdą Betlejemską, dzwoneczkami, lampionami czy mikołajami.

Bardzo często ozdoby wykonywane na warsztatach bożonarodzeniowych sprzedawane są później na kiermaszu świątecznym, a zebrane pieniądze przekazywane na szczytny cel. Takie inicjatywy integrują ludzi i pozwalają dotrzeć do tych osób, które najbardziej potrzebują naszej pomocy i wsparcia.