Warsztat potrzebuje sprężarki

Każdy posiadacz samochodu powinien mieć swój mały przydomowy warsztacik, w którym to będzie można dokonać podstawowych napraw oraz przeprowadzić niezbędną konserwację naszego pojazdu. Jak się przekonałem bardzo przydatnym narzędziem jest sprężarka.

Sprężarka dwustulitrowa dobra do warsztatu

sprężarka 200lCiężko zliczyć i przewidzieć wszystkie możliwe drobne usterki jakie mogą się zdarzyć naszemu najukochańszemu pojazdowi. Każdy kierowca z przynajmniej kilkuletnim stażem ma już jakieś pojęcie o tymże temacie. Jakże powszechnym zdarzeniem jest wymiana koła po złapaniu, jak to się potocznie mówi, gumy. Choć nowoczesne samochody rezygnują już z takiego rozwiązania, to jednak większość ponad kilkuletnich modeli, które zdecydowanie przeważają na naszych drogach wymaga wymiany koła na zapasowe, lub tak zwaną dojazdówkę. Do takiej zamiany wymagany jest w sumie tylko dobry klucz do kół oraz sprawny i wygodny lewarek. Innym przykładem czynności wymagającej minimalnych chociaż umiejętności mechanicznych jest dopompowanie koła, z którego to uszło powietrze.  Ja w swoim warsztacie używam sprzęty takiego jak sprężarka 200l, która to sprawuje się idealnie, a nawet przekracza moje potrzeby. Jej dodatkową zaletą jest to , iż przy tej pojemności zbiornika, nie ma żadnych przeciwwskazań aby używać podłączonego do niej klucza dynamometrycznego. Nie muszę chyba tłumaczyć jak bardzo to narzędzie ułatwia montaż kół i zmianę zestawu z zimowego na letni i odwrotnie. Niejednokrotnie dzięki sprężarce posiadanej przeze mnie mogłem bez żadnych problemów uzupełnić brakujące powietrze w kołach. 

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tych słów, każdy z posiadaczy dwuśladowca i jednośladowca w sumie także, zastanowi się nad poziomem swych umiejętności serwisowych. Nie każdy musi być mechanikiem, ale uzupełnić poziom płynu do spryskiwaczy i dopompować koła, powinien móc każdy.