Urządzanie pokojów dla dzieci

Mam troje dzieci, między którymi jest spora różnica wieku. Kiedy udało mi się z żoną skończyć budowę domu, w którym każde będzie miało swój pokój, to mnie trafiła się przyjemność zabrania starszych chłopców na zakupy, żeby mogli wybrać tapety dla siebie. Żona zadowoliła się urządzaniem pokoju dla najmłodszego, ledwie dwulatka.

Wybór tapet wcale nie jest łatwy

sklep z tapetami bydgoszczZdecydowaliśmy się na tapety, które będzie łatwo doczyścić w razie potrzeby. To nieco nam ograniczało wybór, ale przy trójce łobuzów na ścianie może wylądować wszystko, więc lepiej dmuchać na zimne. Mój nastoletni syn od razu wiedział, co chce: marzyła mu się prosta tapeta, bez większych udziwnień, i fototapeta nad łóżkiem. Myślałem, że to z nim będzie więcej problemów, ale okazało się, że ma swoją wizję i dość szybko trafiliśmy na odpowiednie tapety. Za to z mojego ośmiolatka wyszedł diabeł wcielony, marudzący na wszystko, co zobaczył. Obeszliśmy całe miasto, a przecież jeśli chodzi o sklep z tapetami bydgoszcz ma sporo do zaoferowania. Dopiero w ostatnim znaleźliśmy coś, co spełniało jego wyśrubowane kryteria, a na moje oko było dość podobne do kilku, które widzieliśmy wcześniej. Wybrał tapetę w kolorowe zwierzątka, całkiem ładną i pewnie wyrośnie z niej akurat wtedy, kiedy i tak trzeba ją będzie zmienić. Ale na razie jest zadowolony i upierał się, że pomoże mi w pakowaniu rolek tapety do samochodu. Ledwie się zmieściły razem z pozostałymi zakupami z tego dnia i chociaż na chodzeniu po sklepach spędziliśmy ładnych kilka godzin, to jednak było warto.

Żona pochwaliła wybór chłopców i teraz czekają, aż ich pokoje będą skończone. Zostało jeszcze trochę pracy zanim będzie można zabrać się za położenie tapet, ale w ciągu tygodnia albo dwóch powinno być to już gotowe i można będzie wstawiać meble, a zaraz potem wszyscy przeniesiemy się do naszego nowego domu.

Zapisz