Udało mi się znaleźć pracownika z Ukrainy

Od roku jestem właścicielką dużego gospodarstwa rolnego. Szczególnie w czasie żniw potrzebuję pomocy przy pracy w gospodarstwie, ale także w ciągu roku znajdują się tutaj ciężkie prace fizyczne do wykonania. Ponieważ nie za bardzo radziłam sobie z tym sama, stwierdziłam że najlepiej będzie zatrudnić dodatkowego pracownika do pracy w gospodarstwie.

Moje poszukiwanie pracownika z Ukrainy do gospodarstwa

gdzie szukać pracowników z ukrainyWiele osób z sąsiedztwa korzystała z pracowników z Ukrainy w swoich gospodarstwach. Ja również postanowiłam zatrudnić Ukraińca do pracy. Jednakże dlatego że do tej pory nie korzystam z takiej opcji zatrudniania pracowników nie wiedziałam gdzie szukać pracowników z Ukrainy. Żeby dowiedzieć się skąd moja sąsiadka znalazła Ukraińców do pracy u siebie w gospodarstwie poszłam do niej i zapytałam się jej gdzie szukać pracowników z Ukrainy. Odpowiedziała mi że ona sama skorzystała z międzynarodowej agencji pracy tymczasowej która w swojej bazie klientów ma wielu pracowników z Ukrainy chętnych do pracy w naszym kraju. Sąsiadka korzysta z tej opcji poszukiwania pracowników z Ukrainy do pracy w naszym kraju już od dłuższego czasu i jest bardzo zadowolona, ponieważ taka forma zatrudnienia jest dla niej opłacalna ze wszystkich względów. Zatrudnianie pracowników z Ukrainy przez agencję pracy tymczasowej jest bardzo tanie dla pracodawcy a przy okazji zwalnia z załatwiania spraw urzędowych, które są skomplikowane.

Idąc za jej radę również postanowiłam skorzystać z agencji pracy tymczasowej na którą dała mi ona namiary i poszukałam tam pracowników do pracy na moim gospodarstwie. Byłam ciekawa co z tego wyniknie. Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór, ponieważ w ten sposób szybko i sprawnie, bez zbędnych procesów rekrutacyjnych znalazłam pracowników do gospodarstwa.