Trudne sprawy rozwodowe

Decyzja o rozwodzie jest bardzo trudna i niesie ze sobą wiele konsekwencji prawnych. Przede wszystkim rozwód wpływa na samych małżonków oraz ich dzieci. Niestety w zdecydowanej większości przypadków sprawy rozwodowe nie są prowadzone w zbyt przyjaznej atmosferze i konieczne może okazać się wsparcie doświadczonego adwokata.

Adwokat od skomplikowanych spraw rozwodowych 

niełatwe sprawy rozwodowe - gdyniaBez względu na przyczynę rozpadu małżeństwa obie strony powinny myśleć o przyszłości – własnej oraz posiadanych dzieci. Niestety rozprawy w sądzie i kontakty z małżonkiem bywają tak wyczerpujące psychicznie, że wiele osób zgodziłaby się niemal na wszystkie warunki stawiane przez drugą stronę. Jest to jednak spory błąd, gdyż po wszystkim małżonek może zostać dosłownie z niczym. Najlepiej podjąć współpracę z kancelarią, która prowadzi niełatwe sprawy rozwodowe – Gdynia to jedno z miast, w którym działa wielu doświadczonych prawników. Dobrze, aby adwokat mógł reprezentować klienta zarówno podczas mediacji z drugą stroną konfliktu, jak i w czasie toczącej się sprawy w sądzie. Dzięki temu klient nie będzie musiał tracić czasu i nerwów na spotykanie się z rozwodzącym się małżonkiem. A powodów do konfliktu jest całkiem sporo – zaczynając od ustalenia opieki nad dziećmi i określenia wysokości alimentów aż po podział wspólnego majątku. Adwokat zadba o nasze interesy i będzie walczył o posiadane prawa, tak aby nie zostać z niczym. 

Należy pamiętać, że w przypadku winy jednej ze stron, drugi z małżonków może starać się również o alimenty na siebie. W przypadku braku stałego źródła dochodu (na przykład z powodu rezygnacji z pracy w celu opieki nad dziećmi) jak najbardziej warto przemyśleć taką opcję. Najważniejsze, aby podjąć współpracę z polecaną przez innych kancelarią.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Prawo