Tradycyjne ikony na desce

Jedną z najstarszych i największych światowych religii jest chrześcijaństwo. Jego wyznawcy zamieszkują wszystkie kontynenty i kraje – jedne bardziej liczne, inne mniej. Wierni chrześcijańscy pragną głosić Ewangelię i przekazywać wszystkim braterską miłość, a także chwalić Stwórcę na różne sposoby.

Ikony malowane na zamówienie

ikony malowane na desceW dzisiejszych czasach często nie przykładamy zbyt dużej wagi do praktyk religijnych. Wiele osób uważa, że nie ma na to czasu lub nie jest im to potrzebne. Wciąż jednak nie brakuje tych, dla których wiara jest bardzo ważna na co dzień. Takie osoby pragną przybliżyć się do Boga i jak najlepiej pełnić Jego wolę. Mogą im w tym pomóc różne przedmioty, na przykład święte obrazy umieszczane w domach. Ikony malowane na desce są szczególnie popularne wśród wiernych Kościoła prawosławnego. Są tam otaczane wielką czcią i znajdują się w każdej cerkwi. Coraz częściej można je również znaleźć w katolickich świątyniach. Wykonanie ikony, czyli jej napisanie nie jest prostą sprawą. Taka działalność wymaga dużej cierpliwości i znacznych umiejętności malarskich. Jednak trud z pewnością się opłaca – najpiękniejsze ikony zachwycają mnóstwo osób. Jeśli chcielibyśmy mieć taki obraz wykonany na desce, możemy udać się do pracowni malarskiej. Doświadczeni artyści bardzo często tworzą ikony na zamówienie. To wspaniały prezent dla bliskiej nam osoby – świeckiej lub duchownej, albo też pomysł na ozdobienie naszego wnętrza.

Ikony są jednymi z symboli Kościoła prawosławnego. Ich tradycja jest bardzo długa i wciąż kultywowana. Wielu artystów tworzy ikony na większą chwałę Bożą. Można je zakupić w sklepach stacjonarnych, zamówić przez Internet, a także udać się bezpośrednio do danego twórcy, który wykona dla nas wyjątkowy obraz. To piękna pamiątka i ciekawy pomysł na prezent.