Teleskopowe ładowarki w pracy

Nie każdy ładunek lub materiał można przerzucać za pomocą ładowarki ze sztywną łyżką. Nie jest to  wina tylko sprzętu, ale także wielu innych czynników. W niektórych przypadkach dużo lepsze będą ładowarki z wysięgnikiem teleskopowym. Są rzeczy, które o wiele łatwiej będziemy mogli za ich pomocą przerzucać, na przykład materiał sypki lub ziemię. Takie ładowarki nadają się również do wielu innych rzeczy.

Ładowarki z wysięgnikiem teleskopowym

ładowarki teleskopoweNajwiększą zaletą tych ładowarek jest właśnie wysięgnik. To dzięki niemu możliwe jest ładowanie niektórych materiałów, które w rzeczywistości o wiele trudniej byłoby pakować. Ładowarki teleskopowe nadają się do pracy z materiałami sypkimi, często na nierównej powierzchni. Dzięki temu operator nie musi co jakiś czas podjeżdżać, tylko operuje samym wysięgnikiem. Tak samo pojazd, na który materiał jest ładowany może stać odrobinę dalej. To bardzo ważne, ponieważ podłoże w miejscu pracy jest zachowane w lepszym stanie, a to umożliwia przejazd innych maszyn budowlanych oraz wygodniejszą pracę w przyszłości. Takie ładowarki teleskopowe nie są wcale trudniejsze w konserwacji. Zastosowanie teleskopu właściwie nic nie zmienia. Wystarczy go nasmarować w okresie pracy, a na czas zimy polecam polać go odrobiną ropy naftowej lub maszyny. Nie będzie rdzewiał. Reszta konserwacji powinna przebiegać dokładnie tak, jak w przypadku zwykłych ładowarek.

Myślę, że jest to dobry sprzęt i można nim pracować na różnych budowach oraz przy załadunku, nawet pociągów. Siłownik teleskopowy to najlepsze rozwiązanie, jakie obecnie jest oferowane przez producentów. Czasami nawet nadwozie może być podnoszone, aby operator miał lepszy dostęp do jakiegoś miejsca i mógł poprawić swoją widoczność. Rozwiązanie zasługuję na docenienie.