Taśmy siatkowe w przemyśle

Zainteresowani tematyką warsztatową i przemysłową poszukujemy ostatnimi czasy informacji na temat optymalnych rozwiązań w wielu różnych kwestiach. Naszym najnowszym obiektem zainteresowania są różne rodzaje taśm, w tym taśmy transportujące. Stąd też dowiedzieliśmy się o taśmach się z nich wywodzących – siatkowych.

O taśmach siatkowych słów kilka

taśmy siatkoweTaśmy te to jedne z taśm transportujących, które służą głównie do transportu detali wszelkiego rodzaju (od ciężkich, przez średnie, aż po lekkie). Stosuje się je w takich przemysłach, jak: ceramiczny, szklarski, spożywczy, drzewny, a także w piekarnictwie, cukiernictwie, hutnictwie lub transporcie. Każda taśma siatkowa zaprojektowana i dostosowana do indywidualnych wymagań klienta, przygotowana jest pod odpowiedni produkt i warunki panujące w zakładzie pracy. Taśmy siatkowe dzielą się na dziewięć podstawowych typów, z których każdy znajduje zastosowanie w innym odgałęzieniu przemysłu. Brzeg taśmy jest wykończony w różnoraki sposób, w zależności od typu taśmy. Może być on zagięty lub zaspawany. Niektóre rodzaje posiadają brzeg ze specjalnymi zbierakami z materiału, z jakiego wykonana została siatka. Niezależnie od brzegu taśmy cechuje głównie duża otwarta powierzchnia, łatwość czyszczenia oraz odporność na wysokie temperatury, dzięki czemu taśmy te sprawdzają się w wielu zakładach przemysłowych.

Jeżeli jest się właścicielem firmy przemysłowej warto zaopatrzyć się w kilka typów takich taśm. Firmy zajmujące się handlem taśm transportujących i siatkowych oferują pomoc w dokonaniu wyboru zakupu taśmy, na podstawie informacji o prowadzonej działalności i wykonywanych pracach. Zwracając się z prośbą o poradę możemy otrzymać pomoc w doborze typu, materiału, grubości oraz podziałki drutów. Wystarczy tylko napisać!