Szybkie ładowarki do rowerów elektrycznych

Na ścieżkach rowerowych i na drogach publicznych coraz częściej możemy zobaczyć rowery elektryczne. Są one coraz bardziej popularne i coraz częściej wykorzystujemy je jako środek transportu. Nie ma się czemu dziwić, bo jazda na takim rowerze jest praktycznie darmowa. Jedno naładowanie akumulatora to koszt kilkudziesięciu groszy.

Do roweru można dokupić szybką ładowarkę

niezawodne ładowarki roweroweZ rowerami elektrycznymi jest podobnie jak z telefonami komórkowymi. Zasilane są one z baterii zwanej akumulatorem, którą ładuje się przeznaczoną do tego celu ładowarką. Kupując rower otrzymujemy do niego standardową ładowarkę z napięciem odpowiednim do ładowanego akumulatora. Kupując telefon też otrzymujemy w zestawie ładowarkę, ale nikt nam nie broni dokupić sobie szybkiej ładowarki. Dokładnie tak samo jest w przypadku rowerów elektrycznych. Do wszystkich modeli produkowane są niezawodne ładowarki rowerowe błyskawicznie ładujące akumulator. Trzeba tylko zwrócić uwagę na wspomniane napięcie ładowania, żeby było dokładnie takie same jak na akumulatorze. Szybka ładowarka naładuje akumulator naszego roweru kilkukrotnie szybciej od standardowej ładowarki dołączonej do jednośladu. Jest to szczególnie istotne w przypadku tanich rowerów elektrycznych, które wymagają wielu godzin ładowania. Zwykłą ładowarką akumulator naładujemy po dziesięciu godzinach a nowoczesną ładowarką błyskawiczną naładujemy go w niespełna dwie godziny.

W sklepach internetowych znajdziemy naprawdę szybkie ładowarki. Jeśli zainwestujemy około tysiąca złotych to kupimy za to stację ładowania jak dla samochodu elektrycznego. Każdy właściciel elektrycznego jednośladu na pewno doceni zalety ładowarki, dzięki której rower będzie całkowicie naładowany po upływie niespełna dwóch godzin. Dla rowerzysty ten czas ma kolosalne znaczenie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Sport