Szybkie badanie wariograficzne

Dla wielu z nas prawdomówność jest ważną cechą, ale przeważnie jest ona fikcją, ponieważ każdy z nas oszukuje. Robimy to przy wielu okazjach względem osób przypadkowo spotkanych, przyjaciół czy rodziny. Powodów jest wiele, ale efekt zawsze ten sam.

Ile trwają badania wariograficzne?

badanie wariografem skutecznośćWiększość z nas w ciągu swojego życia nauczyła się rozpoznawać kłamców z większą lub mniejszą skutecznością. Przeważnie wystarczy uważnie słuchać i obserwować rozmówcę, aby móc wysnuć słuszne podejrzenia co do czyjejś prawdomówności. Oczywiście nie zawsze jest to takie proste, ponieważ są osoby, które niemalże do perfekcji opanowały sztukę kłamania, dzięki świadomości swojego ciała. Kiedy mijamy się z prawdą, nasze ciało wysyła niewerbalne komunikaty, które są mniej lub bardziej widoczne. To zjawisko najłatwiej zaobserwować u małych dzieci, które są kompletnie nieświadome swoich zachować, zatem ich kłamstwa widać jak na dłoni. Jednym z lepszych sposobów na sprawdzenie czyjejś prawdomówności jest wykonanie badania wariograficznego, które jest przeprowadzane przez certyfikowanych testerów w Instytucie Badań Wariograficznych. Jeżeli interesuje nas badanie wariografem skuteczność jego jest oceniana na poziomie około dziewięćdziesięciu procent. Oczywiście musi ono być przeprowadzone we właściwy sposób i w odpowiednich warunkach. Choć wariograf został wynaleziony i opatentowany już wiele lat temu, to ciągle jest powszechnie stosowany w niektórych sprawach sądowych, na policji czy przez korporacje.

Bywa, że wykonanie badania poligraficznego jest konieczne, aby ustalić sprawcę wypadku, kradzieży czy innego zdarzenia, gdzie na przykład nie było świadków. Jest to prosta i szybka metoda, która daje doskonałe rezultaty, dzięki spełnieniu kilku kryteriów.