Szybka wymiana uszczelek okiennych

Okna w domu czy mieszkaniu stanowią źródło światła dziennego, ale też mogą być dekoracją. Mogą być małe, klasyczne prostokątne czy balkonowe, ale zawsze będą pełniły tą samą rolę. Mają one jedną, bardzo ważną cechę – szczelność.

Czy można samodzielnie wymienić uszczelki w oknach?

wymiana uszczelek okiennych warszawaNa rynku znajdziemy wiele modeli okien, które spotkać można w naszych domach. Kiedyś montowane były przede wszystkim drewniane, ponieważ nie było innych, ale obecnie coraz częściej wybierane są plastikowe, które wykazują znacznie większą szczelność. O tym parametrze świadczy nie tylko sama konstrukcja okna, ale także zastosowane uszczelki. W oknach starego typu można zamontować klasyczne uszczelki z gąbki, które kupimy za grosze. Jednak do plastikowych okien stosowane są specjalne, profilowane uszczelki, które umieszcza się we wrębach. Jeżeli jest nam potrzebna wymiana uszczelek okiennych Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy ich różne rodzaje w sklepach budowlanych i nie tylko. Najczęściej są one wykonane z pianki, gąbki, gumy czy innego, elastycznego tworzywa. Uszczelki do okien plastikowych mają różny kształt, szerokość i brzegi, dlatego przy ich wyborze trzeba się kierować modelem okien. Ich samodzielnie wymiana nie powinna nikomu sprawić kłopotu, ponieważ wystarczy wyjąć starą gumę, wyczyścić wręby i wsunąć w nie nową uszczelkę. W niektórych modelach okien uszczelki się przykleja w odpowiednim miejscu, ponieważ stukają się one z ramą. Ich wymiana jest konieczna, jeżeli zaczną się odklejać.

Każde okno wyma uszczelnienia, a także wymiany zastosowanych uszczelek, ponieważ ich skuteczność z czasem może się mniejszyć. Nie są one drogie i można je kupować w opakowaniach zbiorczych, na metry lub od razu docięte na wymia, choć te będą najdroższe.