Szafa do składowania broni

Nowe obiekty często były bardzo dużą loterią, bo niektóre były świetnie wyposażone i nie wymagały zbyt dużego nakładu pracy. Inne, natomiast, nadawały się do całkowitego remontu i renowacji, nie posiadając nawet podstawowego wyposażenia. Mimo iż czasem udawało się zakupić obiekt dobrze wyposażony, drugi rodzaj zdarzał się zdecydowanie częściej.

Zabezpieczone szafy do przechowywania broni długiej

metalowa szafa do przechowywania broniPodstawowym elementem obiektu, jaki najczęściej bywał wybrakowany i wymagał unowocześnienia był zazwyczaj magazyn broni. Wiele firm nie przejmowało się wymaganiami, używając przestarzałych szaf, nie spełniających obecnych norm. My jednak zawsze staraliśmy się by nasze wyposażenie było jak najnowocześniejsze, dlatego jednym z pierwszych zakupów do obiektu była zazwyczaj metalowa szafa do przechowywania broni długiej. Jako firma zajmująca się głównie konwojowaniem oraz ochroną osób, potrzebowaliśmy dość dużego arsenału by wyekwipować wszystkich pracowników zgodnie z planami ochrony, więc i magazyn musiał być odpowiednio duży, by pomieścić cały sprzęt, jakiego używali pracownicy. Jedna nowoczesna metalowa szafa mogła pomieścić nawet do dziesięciu sztuk długiej broni, więc do wszystkich egzemplarzy jakie posiadaliśmy, cztery szafy wystarczyły bez problemu. Wielkim ułatwieniem było wygodne rozłożenie półek, dzięki którym można było przechowywać również amunicję i wszelkie akcesoria do konkretnego modelu broni bardzo wygodnie i mieć do niego łatwy dostęp w razie potrzeby.

Mimo iż owe szafy były przeznaczone do przechowywania dużej ilości broni i amunicji, ich wykonanie było bardzo solidne i trwałe. Konstrukcja szafy mogła bez trudu znieść nawet wybuch wadliwej amunicji we wnętrzu, jak i wszelkie próby nieupoważnionego otwarcia z pomocą profesjonalnych narzędzi.