System monitorowania osiedla

Nowe osiedle, jak można było się spodziewać, przyciągnęło wielu nowych mieszkańców, chcących kupić własne mieszkanie w cichej i spokojnej okolicy w jakiej owe osiedle było położone. Mimo optymistycznych przewidywań, zanotowaliśmy jednak bardzo dużo zdarzeń, mających miejsce na osiedlu. Na tyle dużo, by zawnioskować o założenie systemu monitorowania.

Nowoczesny system monitoringu osiedla

monitoring osiedla w BydgoszczyNie mieliśmy wcześniej zbyt wielkiego doświadczenia z monitoringami osiedlowymi, wyposażając w kamery jedynie najważniejsze budynki. Dlatego też, do założenia systemu została zatrudniona firma instalująca monitoring osiedla w Bydgoszczy. Była to firma z wieloletnim doświadczeniem, oferująca imponującą gamę usług. Przede wszystkim, zdecydowaliśmy się na zabezpieczenia osiedla kamerami ruchomymi, gdyż instalatorzy poradzili nam, iż takie kamery będą zdecydowanie wygodniejsze dla operatorów, mając większe pole widzenia i więcej możliwości obserwacji, ale również tańsze niż kamery stacjonarne, gdyż potrzebna ich ilość była zdecydowanie mniejsza. Jedna ruchoma kamera mogła obserwować powierzchnię, którą pokryłoby pięć lub więcej kamer stacjonarnych, więc nie dość iż był to system dokładniejszy, to jeszcze pozwalał na zaoszczędzenie środków. Chcąc mieć stały dostęp do nagrywanego materiału w razie potrzeby, zdecydowaliśmy się założyć własne centrum monitorowania na osiedlu, obsługiwane przez operatorów z agencji ochrony.

Zostało ono ulokowane w budynku administracyjnym, i wedle zalecenia instalatorów, dostęp do niego mieli wyłącznie członkowie administracji i kierownicy ochrony. Już sama obecność kamer znacznie zmniejszyła ilość zdarzeń, jakie miały miejsce na osiedlu. Często też mieszkańcy chwalili nowy system, czując się bezpieczniej już przez samą jego obecność.