Sprawdzone urządzenie do ozonowania

Od prawie dwóch lat wszyscy żyjemy w strachu przed zakażeniem, dlatego zakładamy maseczki, zachowujemy dystans i dezynfekujemy ręce. Chronimy się przed wirusem, który unosi się w powietrzu i stwarza dla nas największe zagrożenie.

Jakie pomieszczenia można ozonować?

wydajne urządzenie do ozonowania powietrzaBędąc na zewnątrz, chronimy się nosząc maseczki, natomiast wewnątrz jesteśmy bezbronni, szczególnie jeżeli  w pomieszczeniu jest choć jedna osoba chora. Jedynym sposobem jest odkażaniu całego pomieszczenia, łącznie z powietrzem. W tym celu będzie potrzebne wydajne urządzenie do ozonowania powietrza, które kupimy w niejednym sklepie ze sprzętem dla gospodarstwa domowego. Cena takiego generatora ozonu wynosi między czterysta a tysiąc pięćset złotych. Jest ona zależna od producenta, modelu i mocy. Użytkowanie ozonatora jest bardzo proste, ale musi przebiegać zgodnie z zaleceniami producenta. Przede wszystkim nie wolno używać generatora ozonu w pomieszczeniu gdzie przebywają ludzie lub zwierzęta. Czas ozonowania należy dostosować do metrażu pomieszczenia, aby zapewnić maksymalną wydajność. Po skończonym odkażaniu, należy odczekać około piętnaście minut, po których trzeba przewietrzyć pomieszczenie i dopiero potem można do niego bezpiecznie wejść. Ozonowanie zapewnia doskonale odkażanie pomieszczeń biurowych, mieszkalnych, a także piwnic czy magazynów. Ważne żeby były one zamknięte, bo wtedy ozon może skutecznie działać. Taki zabieg powinno się powtarzać co kilka tygodni, aby zachować efekt dezynfekcji na dłużej.

Poza ozonowaniem, na rynku dostępna jest jeszcze metoda zamgławiania suchą mgłą oraz naświetlanie lampą ultrafioletową. Każdy z tych metod ma swoje plusy i minusy, ale najwięcej zalet ma naturalny ozon, który właściwie stosowany jest całkowicie bezpieczny dla nas.