Smaczny mesz na ciepło dla konia

Konie cierpiące na różnego rodzaju dolegliwości ze strony układu pokarmowego wymagają odpowiedniego karmienia. Nie wystarczy stosować zwykłej paszy, gdyż może ona pogłębić problemy zdrowotne u zwierzęcia. Warto zmienić pokarm i znaleźć karmę, która złagodzi objawy ze strony układu pokarmowego.

Mesz pokarm ziołowy dla konia

mesz ziołowy dla koniKonie są jednym z niewielu gatunków zwierząt, tak wrażliwych na przyjmowany pokarm. Mimo swoich dużych rozmiarów charakteryzują się one delikatnym układem trawiennym. Zła dieta, stres czy zbyt duży wysiłek fizyczny może doprowadzić do wielu chorób pokarmowych. Konie chorujące są bardzo osłabione, rozdrażnione i niespokojne. Jeśli nasz koń często ma biegunkę lub dokucza mu kolka oraz wzdęcia powinniśmy zastanowić się nad zmianą sposobu karmienia. Możliwe, że nasze zwierzę otrzymuje karmę niepełnowartościową, która dodatkowo mu szkodzi. U koni u których wykryto wrzody na żołądku, czy zaburzenia jelitowe należy zmienić dietę. Przez wielu rekomendowany jest mesz ziołowy dla koni, który wspomaga trawienie oraz prawidłową przemianę materii. Mesz to miks ziół, które wykazują działania ochronne dla układu pokarmowego. W mieszance znajduje się między innymi siemię lniane, suszona lucerna, melasa czy pokrzywa. Mesz nazywany jest również dietetyczną paszą dla koni, która stabilizuje pracę jelit. Oprócz tego mesz ma w swoim składzie warzywa, a konie wprost za nim przepadają. Mesz przygotowuje się na ciepło więc można z powodzeniem podawać go podczas zimy. Mesz powleka błonę śluzową jelit przez co zabezpiecza ją i pozwala odbudować florę bakteryjną. Konie które mają problemy z wątrobą również mogą dostawać mesz jako paszę właściwą.

Mesz jest lekkostrawnym posiłkiem dla koni. Po zaparzeniu siemię lniane wydziela śluz, który po zjedzeniu posiłku powleka błonę śluzową jelit. Działanie osłonowe i wspomagające doceniane jest przez wielu właścicieli koni zmagających się problemami ze strony układu trawiennego. Posiłek z meszu podaje się maksymalnie trzy razy w tygodniu.