Skuteczne pasty polerskie

 

Nowoczesne pasty do polerowania samochodu dzielą się na kilka grup. W związku z tym zanim przystąpimy do jakichkolwiek działań związanych z pielęgnacją lakieru na naszym samochodzie musimy najpierw dokonać oceny stanu lakieru. Dzięki temu będziemy w stanie ocenić jaki rodzaj pasty polerskiej będzie dla naszego samochodu odpowiedni.

Polecane pasty do polerowania samochodu

pasta polerska do lakieru samochodowegoOgólnie rzecz biorąc najwięcej osób uważa, że najlepszą opcją jest wybranie pasty uniwersalnej. Po części tak jest ale jeśli chcemy uzyskać efekt większy niż przeciętny to warto pomyśleć nad nieco innym podejściem do tematu. Tak jak wspomniałem najpierw musimy ocenić z jakim lakierem mamy do czynienia. Kolejnym krokiem będzie dokładne umycie samochodu wodą z szamponem oraz jego dokładne wypłukanie. Po wyschnięciu możemy przystąpić do nakładania substancji jaką jest pasta polerska do lakieru samochodowego. Jeśli na naszym lakierze zauważyliśmy sporo rys to najlepszą opcją będzie wybranie pasty agresywnej. Ten gatunek past wyróżnia się bardzo dużym współczynnikiem ścieralności i doskonale wypełni on nawet najgłębsze rysy. Dodatkowym atutem będzie szybkie dostrzeżenie efektów. Takie polerowanie jednak nie zawsze wystarczy. Warto dodatkowo zainwestować w pastę wykończeniową, która tworzy specjalną powłokę ochronną i dodatkowo nadaje blasku. W podobny sposób działają również woski. Te substancje dodatkowo stworzą warstwę hydrofobową, która będzie świetnie odprowadzać wodę z powierzchni lakieru.

Warto pamiętać o tym, że stosowanie past oraz wosków to nie jest jedynie zabieg poprawiający estetykę. Stosując zabiegi pielęgnacyjne z udziałem tych środków sprawimy, że nasz lakier będzie lepiej zakonserwowany co uchroni go przed uszkodzeniami. Szczególnie mocno widać to po woskowaniu bowiem po takim zabiegu z auta usuwana jest zarówno woda jak i sól czy inne substancje pojawiające się na drogach.