Sklep ze znakami przeciwpożarowymi

Każdy obiekt użyteczności publicznej oraz mieszkalny wielorodzinny oraz hale produkcyjne, magazyny i inne miejsca pracy, muszą posiadać plan ewakuacji. Za sporządzenie takiego planu oraz oznakowanie wszelkiego rodzaju ścieżek ewakuacyjnych jest odpowiedzialny zarządca nieruchomości lub działający na terenie zakładu specjalista do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy.

Sklep z oznakowaniem gaśnic

ppoż znaki sklepWśród wszystkich sklepów z artykułami bhp bez problemu znajdziemy potrzebne oznakowanie, które powinno znajdować się na terenie obiektu. W zależności od potrzeb, możemy wybrać różnego rodzaju tabliczki. Większość z nich jest wykonana z tworzywa sztucznego, które jest bardzo odporne na uszkodzenia. Dodatkowym atutem takich naklejek lub tabliczek jest to, że bardzo często świeca one w ciemności. Dzięki temu nawet jeśli podczas pożaru ewakuacja będzie odbywała się ciemnymi korytarzami, będziemy mieli możliwość dostrzeżenia takich znaków. Znaki dzielą się na trzy podstawowe kolory; zielone znaki informacyjne, żółte ostrzegawcze i czerwone, które dotyczą bezpieczeństwa przeciw pożarowego. Najczęściej na terenie nieruchomości jest konieczne umieszczenie znaków zielonych i czerwonych. Takie oznakowanie możemy w bardzo prosty sposób znaleźć w sklepach internetowych. Wystarczy, że wpiszemy w przeglądarkę: „ppoż znaki sklep” i właściwie możemy przechodzić do zamówienia. Jest to na tyle komfortowe rozwiązanie, że wszystkie znaki dostępne są w jednym miejscu.

Czasami w budynkach zamiast tabliczek są znaki wykonane na naklejkach. Dzięki mocnemu klejowi, jakie zastosowany został przez producenta, możemy swobodnie przykleić znak na dowolnej powierzchni i mieć pewność, że nie odpadnie on w czasie pożaru lub po prostu, kiedy będziemy przechodzić obok.