Siłownie plenerowe nie tylko dla emerytów

siłownie plenerowe

W mojej okolicy, nie wiadomo dlaczego, panuje przekonanie, że sprzęty do ćwiczeń w plenerze są przeznaczone dla emerytów. Ja także widziałam jak dwie starsze panie umówiły się ze sobą na wieczór i razem ćwiczyły.

Najlepsze siłownie plenerowe dla każdego

siłownie pleneroweNie sądzę jednak, żeby tylko seniorzy potrzebowali takich miejsc. Warto je budować nie tylko dla nich. Zresztą, nawet gdyby grupą docelową, która ceni siłownie zewnętrzne, byli wyłącznie seniorzy, i tak, uważam, warto o nich specjalnie zadbać. Dużo lepiej, kiedy taka pani odwiedza swój osobisty plac zabaw niż wtedy, kiedy siedzi w domu i tylko myśli o swoich bólach oraz o tym, że nie zostało jej już dużo życia. Wtedy jest bardzo łatwo o jakąś depresję. Lepiej, że najlepsze siłownie plenerowe producent produkuje w taki sposób, że spełniają potrzeby i starszych, i młodszych. Właściwie mogą na nich skakać i rozciągać się nawet dzieci, co też nieraz zaobserwowałam. Młodzież, mimo że ma swoje place zabaw, lubi sobie pobiegać na specjalnych urządzeniach i na pewno nie pozostaje to bez pozytywnego wpływu na jej kondycję. Wiem, że niektóre miasta dbają, aby takie rzeczy znajdowały się na osiedlach. Nie we wszystkich jednak jest to już norma. Najczęściej można liczyć na to, że znajdą się one w większych miejscowościach, aczkolwiek widziałam je także w tych mniejszych. Są nawet tak zwane ścieżki zdrowia, gdzie idzie się na spacer i co jakiś czas spotyka właśnie urządzenia do ćwiczeń. Można sobie zrobić niezły spacer i od czasu do czasu zatrzymać się, żeby się porozciągać i potrenować inne partie mięśni.

Uważam, że takie rzeczy są ludziom potrzebne i to nie tylko osobom starszym. Również młodzi ludzie chętniej oderwą się od komputerów, jeśli będą mieli gdzie pójść.