Różne rodzaje dostępnych na rynku wycieraczek pod nogi

Wybór dywaników samochodowych to nie lada wyzwanie, ponieważ każda firma posiada sporą ofertę z bogatym asortymentem. Spośród nich mamy do wyboru te gumowe oraz welurowe, dlatego przed kupnem warto zastanowić się nad ich rodzajem, aby nie żałować zakupu.

Zadbaj o wnętrze swojego pojazdu, stawiając na funkcjonalność.

dywaniki samochodowe vw passatSprawa wydaje się być prosta, jednak decydując się na zakup należy dobrać dywaniki do swojego samochodu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich materiał, a także wymiary. Te gumowe są często bardziej polecane, ponieważ przemawia za nimi zdecydowanie lepszy sposób czyszczenia i konserwowania. Nierzadko zdarza się, że są droższe, dlatego warto zwrócić uwagę, aby dobrze przylegały do podłogi samochodowej, ponieważ źle dobrane zwyczajnie nie spełnią swojej roli. Dywaniki samochodowe vw passat mogą mieć grubość od 5 do 9 mm, skład to zazwyczaj polypropylen. Wierzchnia warstwa składa się z weluru pętelkowego lub strzyżonego. Materiały od Q150 są często lepsze jakościowo, dlatego warto rozważyć ich zakup. Przesuwanie się dywaników jest ograniczone przez występowanie porowatej gumy lub antypoślizgowej pianki. Są proste w utrzymaniu czystości, posiadają właściwości wyciszające, a także są odporne na brud i wilgoć, wszelkie zanieczyszczenia dostające się do wnętrz z środowiska. Wybierając materiał prążkowany nie ma możliwości wykonania nadruku. Stopery natomiast występują okrągłe, owalne lub uniwersalne.  Spód dywanika wyłożony gumowym materiałem chroni go przed nasiąkaniem, występowaniem wilgoci, przykrym zapachem, a także zapewnia dłuższą jego żywotność. Do pielęgnacji możemy stosować płyny dbające o dłuższą czystość naszych dywaników, która posiadając odpowiednio dobrany skład pozwala nam dłużej cieszyć się niedbałym wyglądem wnętrza. 

Wydaje się, że dywaniki to element, na który rzadko zwraca się uwagę wchodząc do samochodu. Warto jednak uświadomić sobie, że nieprawidłowe ich czyszczenie znacznie odbija się na komforcie jazdy, co nieznacznie uświadamia nam, że jest to konieczne, a poza tym wygląda po prostu estetycznie.