Rower idealną alternatywą dla samochodu

Jazda samochodem wiąże się z przykrymi konsekwencjami. Jest to obciążenie dla naszych portfeli, dla środowiska naturalnego, które zatruwamy spalinami, a przede wszystkim dla naszego zdrowia, które cierpi z powodu braku ruchu i długiego przebywania w pozycji siedzącej. Przemieszczanie się na krótkich i średnich dystansach może jednak nie być takie złe. Jak?

Jaki rower wybrać, żeby nie żałować?

Romet Rambler r9.2Idealną alternatywą dla samochodu jest rower. Korzyści płynące z wybrania tego środka transportu są liczne, a jedyną negatywną stroną takiego rozwiązania są zmienne warunki atmosferyczne. Nie brakuje jednak osób, dla których jazda na rowerze to sport całosezonowy. Wybierając ten sposób przemieszczania się oszczędzamy na wydatkach, które obciążałyby nasz portfel w wypadku jazdy samochodem, takich jak: koszty paliwa, ubezpieczenia, napraw i wymian części eksploatacyjnych i pewnie wiele więcej niespodziewanych kosztów. Jedyne na co musimy wydać pieniądze to zakup odpowiedniego roweru, który byłby odpowiedni do naszych potrzeb. Jeśli chcemy jednoślad jedynie do przemieszczania się z domu do pracy i odwrotnie, powinniśmy zadowolić się zwykłym rowerem miejskim lub trekkingowym, nie jest nam przecież potrzebny żaden rower wyczynowy albo góral z górnej półki (jak na przykład Romet Rambler r9.2 używany przez zapaleńców górskiej jazdy). Ustalenie do czego i na jakie trasy jest nam potrzebny rower jest najważniejszą decyzją, jaką musimy podjąć, która będzie rzutowała na zakup konkretnego modelu.

Jeśli dobrze wybierzemy rower do naszych potrzeb pozwoli nam to w przyszłości zaoszczędzić zarówno czasu na naprawy jak i pieniędzy na modyfikacje, aby nasz jednoślad spełniał nasze oczekiwania. Chociaż i tak wybierając rower oszczędzamy pieniądze i zdrowie, a także nie niszczymy środowiska naturalnego, pamiętajmy, aby była to decyzja przemyślana, a nie zakup pod wpływem chwili i emocji.