Rower górski z niższego przedziału cenowego

Osoba lubująca się w jeździe na rowerze może po czasie zapragnąć posiadania roweru górskiego, który da jej namiastkę prawdziwej jazdy w terenie. Niestety często jest tak, że nie dysponujemy odpowiednią sumą gotówki, potrzebną do nabycia odpowiedniego roweru z wyższej półki. Jednak w tym wypadku możemy zwrócić się w stronę modeli tańszych, które są wykonane w bardzo dobry sposób.

Czy tańszy rower MTB jest trwały?

rower górski - cenaW wypadku braku wystarczającej sumy pieniędzy rozsądnym wyborem będzie kupno rowery w cenie około 1500-2000zł. Takie model da nam już wystarczającą jakość komponentów i w pełni zaspokoi nasze wymagania dotyczące jazdy rekreacyjnej. Zaczynając przygodę z kolarstwem górskim i wycieczkami po lasach, rower tańszy, posiadający wszystkie potrzebne komponenty w zupełności nam wystarczy. Wybierając rower górski – cena jest tu decydującym wyznacznikiem – możemy zwrócić się do dealerów przodujących marek rowerowych na rynku. Ich eksperci zaproponują nam rower, który wraz z przystępną ceną, da nam odpowiednią geometrię i pozwoli nawet na startowanie w amatorskich zawodach terenowych. Pamiętajmy jednak, że rowery droższe są przeznaczone dla zawodników, a tańsze modele w pełni nadadzą się dla osób początkujących. Kiedy zaczynamy intensywnie jeździć na rowerze, rower MTB służy nam przede wszystkim jako podstawowy środek transportu po każdej nawierzchni.

Często rowery tańsze mogą nas zadziwić swoją trwałością i niezawodnością, dlatego wybór pierwszego roweru MTB powinniśmy zacząć od przeglądania ofert modeli z niższych pólek cenowych, ale wyposażonych w niezbędne komponenty odpowiedniej jakości. Na pewno należą do nich kaseta, przerzutka i mechanizm korbowy, który jest elementem eksploatacyjnym oraz podlega okresowej wymianie.