Przydatne pieluchy tetrowe

 

Większość z nas pieluchy dla dzieci, kojarzy z jednorazowymi pieluchami ze sztucznych materiałów, które wymienia się co kilka godzin. Jednak są jeszcze pieluchy wielokrotnego użytku, które obecnie mają nieco inne przeznaczenie niż kiedyś.

W jakich kolorach jest dostępna pielucha tetrowa?

pieluchy tetrowe białeKiedyś nasze mamy i babcie, nie miały do dyspozycji jednorazowych pieluch dla dzieci, więc musiały sobie radzić inaczej. Najczęściej wielorazowe pieluchy tetrowe białe stawały się materiałem, w który była zawijana pupa maluszka. Było to dość uciążliwe, gdyż trzeba było ją często zmieniać i non stop prać oraz prasować. Dziś pieluchy tetrowe rzadko są wykorzystywane w tym celu, bo głównie służą do wycierania buzi maluszka podczas noszenia go na rękach po karmieniu do odbicia. Pielucha jest wykonana z miękkiej bawełny o dość rzadkim splocie, dzięki czemu jest lekka i chłonna. Idąc na spacer z niemowlakiem, warto ją mieć przy sobie, bo z pewnością się przyda, kiedy trzeba będzie okryć dziecko cienkim kocykiem, wytrzeć rączki czy podłożyć pod główkę, kiedy maluszek się ślini. Pieluszka tetrowa może zastępować prześcieradło na przewijaku, gdyż jest bardzo miękka i delikatna w dotyku. Świetnie się też sprawdzi jako wyścielenie w wózku głębokim. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy pieluszki w dwóch rozmiarach: siedemdziesiąt na osiemdziesiąt centymetrów, w które można dziecko zawijać, jeżeli nie mamy otulacza lub trzydzieści na sześćdziesiąt, lepiej sprawdzające się przy wycieraniu buzi.

Zaletą pieluch tetrowych jest uniwersalność i niska cena. Jedna sztuka białej pieluchy tetrowej kosztuje około jeden złoty i trzydzieści groszy, więc nie są to wysokie koszty. Warto zakupić ich większą ilość, aby je mieć zawsze pod ręką w razie potrzeby.