Profile okapowe i ochrona ściany

Ściany to podstawa naszego domu. Na nich trzyma się konstrukcja dachu, czyli zwieńczenie budynku. Ściany muszą być niewątpliwie stabilne, jak również warto o nie dbać. Nieprawidłowa izolacja sprawi, ze w domu będzie chłodno, czy też będą prześwitywać poprzednie warstwy budynku. Dobry tynk również jest bardzo ważny.

Profile okapowe i zabezpieczenie domu

estetyczne profile okapoweZ pewnością przy ochronie ścian dużą rolę odgrywa zabezpieczenie przed wodą. Wiadomo że deszczu czy zacinającego śniegu nie da się uniknąć, jednak jest to woda która jest równomiernie ,,rozprowadzana”, poza tym zaraz spływa. Najgorsza jest woda, która spływa bezpośrednio czy też stale w tym samym miejscu. Rynny nie załatwiają sprawy, bo nie są one montowane na balkonach i tarasach. Wtedy jedyną możliwością są estetyczne profile okapowe. Taki metalowy profil można montować na dachu czy na krawędziach balkonowych. Są one skośne, dzięki czemu woda po nich wpływa. A spływa tak, że ląduje na ziemi, podłodze, a nie na ścianie. Nie musimy się martwić zatem o strugi wody spływające po naszym tynku, jak również po oknach, co sprawiłoby, że byłyby wiecznie brudne i pojawiają się smugi. Taki ciągły strumień wody sprawiłby także, że łączenia okienne mogłyby uleć osłabieniu, na tynk będą zacieki, a najgorzej byłoby wtedy, kiedy deszcz padałby na nasze okna lub drzwi drewniane. Jak wiadomo drewno nie znosi wody, odkształca się przez nią i butwieje. Profile okapowe są zatem jedynym rozwiązaniem, które pozwala nam uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji.

Z pewnością montaż profilu okapowego nie jest skomplikowany, a możemy na tym sporo zyskać. Profile nie są także drogie i dostaniemy je w każdym sklepie budowlanym. Warto w nie zainwestować podczas budowy domu, a na pewno unikniemy wielu problemów.