Profesjonalne meble do laboratorium

Jednym z największych problemów, z jakimi zmagaliśmy się podczas pracy w starym laboratorium było jego umeblowanie. Meble laboratoryjne, w jakie byliśmy wyekwipowani nie były bowiem w żaden sposób przystosowane do pracy z odczynnikami chemicznymi, które wykorzystywaliśmy, więc często ulegały uszkodzeniom.

Najbardziej dopasowane meble do laboratorium chemicznego

trwałe meble laboratoryjneNajczęstszym objawem uszkodzeń była korozja stalowych elementów oraz zmęczenie materiału po długotrwałym kontakcie z substancjami chemicznymi. Modernizacja laboratorium, jaka miała miejsce niedawno, dała nam okazję do zawnioskowania o najbardziej przystosowane umeblowanie, przeznaczone właśnie do warunków panujących w naszym laboratoryjnym środowisku. Otrzymaliśmy tym razem najbardziej trwałe meble laboratoryjne, wykonane z materiałów ceramicznych, które w żaden sposób nie reagowały na kontakt z chemikaliami i odczynnikami w naszym laboratorium. Meble te dostosowane były do pracy z chemikaliami szkodliwymi i żrącymi, i ułatwiały usuwanie ich z powierzchni, zapobiegając gromadzeniu się osadów. Nie były co prawda tak dobre po zastosowaniu ich w laboratoriach biologicznych, aczkolwiek meble te nie były przeznaczone do pracy z czynnikami organicznymi. W skład serii mebli wchodziły wszelkiego rodzaju szafki, stoły robocze czy nawet powierzchnie przeznaczone pod narzędzia elektryczne, piece czy stanowiska sterylizacyjne.

Można było więc wyposażyć laboratorium wedle uznania w takie meble, jakie były najbardziej potrzebne i przydatne. Wszystkie miały te same cechy, ułatwiające konserwację, a niektóre umożliwiały montaż dodatkowych urządzeń sanitarnych, czy instalację hermetycznych szafek wewnętrznych. Takie meble były idealnym wyposażeniem do każdego profesjonalnego laboratorium, pracującego z chemikaliami.