Profesjonalne lekcje tańca dla wszystkich

Taniec to pasja, która kojarzona jest głównie z nastolatkami lub osobami starszymi. Niewiele rodziców wie, że obecnie dostępne są zajęcia ruchowe już dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Są to zajęcia które skupiają się na rozwoju ruchowym dziecka poprzez muzykę. Taki rodzaj tańca nie skupia się na tworzeniu skomplikowanych układów tanecznych i na nauce figur tanecznych.

Taniec dla maluchów i dorosłych 

lekcje tańcaTakie lekcje tańca to połączenie zabaw, muzyki i atrakcji w postaci gadżetów (na przykład szarfy, piłki, maskotki i tym podobne). Podczas takiego tańca dziecko uczy się ruchów, uczy się mowy dzięki tekstom piosenek i kolorów dzięki na przykład różnokolorowym szarfom. W tego typu lekcjach, zwłaszcza na samym początku, powinni uczestniczyć również rodzice. Dopiero na późniejszym etapie taniec zmienia swoją formę. Starsze dzieci (powyżej 5 roku życia) same decydują czy chcą uczestniczyć w zajęciach tanecznych i jakiego rodzaju tańca chcą się uczyć. Na tych lekcjach tańca dzieci uczą się już figur tanecznych i zapamiętują całe układy taneczne. Uczą się również synchronizacji, tak aby tańczyć równo z resztą grupy. Istnieje tak wiele rodzajów tańca, że trudno wymienić je wszystkie. Najbardziej wymagającą formą tańca jest balet. Ale i inne style wymagają sporej sprawności fizycznej i rozciągnięcia. Ważne jest rozgrzewanie ciała przed treningiem oraz nauka odpowiedniego prowadzenia oddechu. Lekcje tańca dla dorosłych prowadzone są na różnych stopniach zaawansowania.

Dla tych, którzy tańczą już od wielu lat są to lekcje na wysokim poziomie. Często jednak osoby dorosłe decydują się na naukę od podstaw i specjalnie dla nich również tworzone są takie grupy. Taniec to hobby dla ludzi w każdym wieku. Muzyka i taniec łączy ludzi, którzy świetnie się przy tym bawią.