Produkcja i magazynowanie sterowane przez WMS

W systemach WMS można nie tylko wprowadzać towar, który znajduje się w magazynie. Cały system daje znacznie większe możliwości wykorzystania, co prowadzi w konsekwencji do zoptymalizowania pracy. Samo wprowadzanie lokalizacji produktów to dopiero początek, jedna z możliwości.

Optymalizowanie pracy i zarządzanie procesami produkcji

wms programPóźniej korzysta się z najkrótszych ścieżek, które są generowane przez system. Chodzi o to, by kompletacja zamówienia była jak najkrótsza. Trzeba więc zwrócić uwagę na takie etapy jak weryfikacja załadunku, zasilanie miejsca kompletacji i inne. Te wszystkie procesy są złożone z wielu etapów, nad którymi kontrolę sprawuje cały system. Te procesy konfekcjonowania mogą zapewnić wysoką wydajność pracy w magazynie i nie tylko. System pozwala też wyeliminować różne błędy. Redukcja błędów przez wms program jest bardzo szybka. Zarządzanie procesami produkcyjnymi również wchodzi w skład systemu. Produkcja to nie tylko dokumenty świadczące o przychodach oraz rozchodach związanych z towarami. To znacznie więcej. Proces produkcji jest bardzo skomplikowany, a odpowiednie zarządzanie tym procesem pozwala wygenerować znacznie większe zyski. Wielopoziomowa struktura produkcji towaru może zostać odwzorowana poprzez program WMS. To pozwala na zaplanowanie produkcji w połączeniu z tzw. lean-manufacturing. Logistyka produkcji również jest ułatwiona, a dodatkowo można śledzić tok produkcji i być na bieżąco z każdym jej etapem.

WMS prowadzi także do wspierania kontroli jakości. Przedsiębiorstwo może świadczyć nie tylko wyższej jakości usługi, ale też może robić to szybciej. W przypadku problemów jakościowych reakcja będzie błyskawiczna – a to wszystko dzięki nieskomplikowanemu programowi, jakim jest WMS. Warto zarządzać magazynowaniem i produkcją jednocześnie, korzystając z tego samego programu.