Praktyczne zbiorniki na deszczówkę

Posiadając własny ogród lub działkę chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Dbamy o to miejsce, sadzimy nowe rośliny i chcemy stworzyć dla siebie i rodziny miejsce, gdzie będziemy mogli wypoczywać w ładnym otoczeniu bez potrzeby wyjeżdżania z miasta.

Ekonomiczne zbiorniki na wodę deszczową

zbiornik na deszczówkęPosiadając własny dom z ogrodem albo tereny działkowe zazwyczaj sadzimy tam różne roślin, chcąc upiększyć ten teren. Do ich podlewania zużywane są zazwyczaj spore ilości wody, ale można zastosować bardziej ekologiczne rozwiązanie, jak zbiornik na deszczówkę. Może on przybrać różną formę, w zależności od naszego zapotrzebowania. Na działkach ludzie często decydują się na stojące zbiorniki, imitujące swoim kształtem pień drzewa czy kamień, przez co stają się swego rodzaju ozdobą i nie szpecą przestrzeni. Woda deszczowa zbierana jest do nich bezpośrednio, a do zbiornika można dokręcić kranik i wąż ogrodowy, dzięki czemu woda może być w prosty sposób zużyta do podlewania kwiatów. Przy domu natomiast wiele osób często decyduje się na zamontowanie podziemnego lub naziemnego. Zbiornik podziemny najlepiej zainstalować przy domu, w ogrodzie, jeśli nie dysponujemy miejscem w domu, naziemny natomiast tam, gdzie w domu jest sporo wolnego miejsca. Warto pamiętać, żeby podłączyć go do systemu kanalizacyjnego, bo w przypadku obfitych deszczy nadmiar wody możne być odprowadzony do tego systemu albo bezpośrednio na teren ogrodu. W razie wątpliwości co do ostatecznego wyboru warto zapytać o radę specjalistów.

Zbiorniki, które są przeznaczone do zbierania wody w czasie pogody deszczowej są świetnym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić nieco wody, energii, a także jest dobrym podejściem ekologicznym. Zebraną wodę wykorzystuje się na różne sposoby, choćby do podlewania roślin ogrodowych.