Potrzebny silnik elektryczny

Wakacje to czas, w którym wielu z nas wyjeżdża nad morze, jezioro a nawet zagranicę. Rezerwujemy domki, pokoje czy apartamenty z dużym wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że będziemy mieć najlepsze miejsce. Szukamy miejsc, w których będziemy mieli sporo atrakcji.

Zakup nowego silnika do łodzi

silnik elektryczny do łodziKiedyś wraz ze znajomymi wpadliśmy na pomysł, że otworzymy wspólny biznes. Długo się zastanawialiśmy nad tym co to będzie. Wtedy wpadłam na pomysł szkoły żeglarstwa. Wszystkim się to spodobało. Wielu z nas lubiło żeglować więc pomyślałam, że moglibyśmy uczyć innych lub wynajmować sprzęt tym, którzy już to potrafią. Znaleźliśmy odpowiednie miejsce nad jednym z jezior. Otrzymaliśmy wszystkie pozwolenia i mogliśmy zacząć działalność. Razem szukaliśmy niedrogiego sprzętu, były to nasze początki, więc nie mieliśmy za dużo pieniędzy na nowy. Kiedy już znaleźliśmy trzeba go było dostarczyć na plażę. Tym zajął się Paweł. Kiedy sprzęt znalazł się już na plaży wywiesiliśmy pełno ogłoszeń, aby każdy o nas wiedział. Mieliśmy bardzo dużo klientów, ponieważ oprócz rowerków wodnych była to jedyna taka atrakcja. Któregoś dnia przyszedł do nas klient i wypożyczył od nas łódź. Wypłynął na środek jeziora i nagle widzimy jak macha do nas rękami. Kolega szybko wziął inną łódkę i popłynął do niego. Na miejscu okazało się, że silnik nie chce odpalić. Kolega wziął pana na swoją łódkę i razem przypłynęli do brzegu. Wezwaliśmy na pomoc mechanika. Ten poinformował nas, że musimy kupić nowy silnik elektryczny do łodzi, ponieważ stary już się do niczego nie nadaje. Był to dla nas duży koszt, ale szybko się zwrócił.

Teraz codziennie przed otwarciem sprawdzamy każdą z naszych łodzi czy jest sprawna. Nie chcemy, aby taka sytuacja się powtórzyła, jednak nie mamy zbyt dużego wpływu na sprzęt bo może on się popsuć w każdej chwili. Możemy to jednak zminimalizować dbająć o niego w odpowiedni sposób.