Pościel jako prezent ślubny

Chociaż w kwestii podarków ślubnych coraz częściej odchodzimy od wręczania konkretnych prezentów na rzecz przekazywania państwu młodym koperty, część z nas poszukuje jednak koncepcji na prezent, która będzie zawsze przydatna, a jednocześnie nie wejdzie zbytnio w sferę przedmiotów, których zakupu większość z nas chce jednak dokonać samodzielnie.

Haftowana pościel dla małżonków

pościele haftowaneNa szczęście na rynku pojawia się coraz więcej eleganckich, a do tego w pewien sposób nieszablonowych, produktów, które śmiało możemy wykorzystać jako pomysł na prezent ślubny. Jednym z nich są różnorodne pościele haftowane, które ponownie zdobywają popularność, chociaż niewątpliwie są ulepszonym produktem w stosunku do tego, którego używały nasze babcie. Haftowana pościel większości z nas będzie się kojarzyć właśnie z domem babci, wyprasowaną i wykrochmaloną białą pościelą, często obszytą koronką, na której powierzchni znajduje się piękny, bogaty w detale haft. Dzisiaj haft wykonywany jest na powierzchni pościeli z równie wielką pieczołowitością i precyzją, jednakże sama pościel wykonywana jest już z innego materiału, dzięki czemu nie musimy jej krochmalić, a dodatkowo najczęściej jest to materiał, na którego powierzchni nie pojawiają się większe zagniecenia, co ułatwia również sam proces prasowania powłoki, np. kołdry. Hafty wykonywane na pościeli realizowane są w różnej kolorystyce, a dodatkowo przy użyciu różnych wzorów.

Dużą popularnością wśród pościeli haftowanej cieszą się wzory bazujące na naturze i na ornamentyce, jednak nie oznacza to, że wśród wzorów brakuje tych, które inspirowane są tradycjami regionalnymi. Z tego też względu możemy na rynku znaleźć pościel, która na swojej powierzchni będzie miała haft ludowy inspirowany, np. motywami kujawskimi.