Polskie płyty winylowe i ich wznowienia

Moda na płyty winylowe dotarła także do Polski, a co za tym idzie objęła także miłośników polskiej muzyki. Mogą oni teraz przebierać w pięknie wydanych płytach polskich wykonawców, których pierwsze wydania były tłoczone w PRL-u. Dzisiejsze wznowienia urzekają swoją szatą graficzną oraz jakością dźwięku, która jest często dużo lepsza od tej z płyt wydawanych w latach 70tych i 80tych.

Polskie płyty znanych wykonawców oraz ich wznowienia

najlepsze polskie płyty winylowePrzechadzając się po sklepach muzycznych, zapewne zauważyliśmy rosnącą ilość płyt winylowych z polską muzyką. Do tych wydań możemy zaliczyć tuzów polskiej sceny rockowej oraz popowej. Najlepsze polskie płyty winylowe tamtych lat, są w tej chwili dostępne na pięknych nośnikach. Możemy znaleźć wśród nich legendy polskiego rocka lat 80-tych, których płyty były rozchwytywane przez pokolenia młodych ludzi. Nierzadko były grane z dużą częstotliwością i są dzisiaj w fatalnym stanie. Wznowienia dają nam szansę przeżycia tych dźwięków z płyty winylowej w bardzo dobrej jakości. Oprócz muzyki rockowej, wznowienia polskich płyt obejmują też muzykę klasyczną oraz wykonawców alternatywnych. Płyty zespołów punkowych oraz nowofalowych są nie tylko wznawiane, ale tez wydawane po raz pierwszy właśnie w dzisiejszych czasach. Jest to nie lada gratka dla fanów takiej muzyki oraz pozwala, na zupełnie nowe obcowanie z muzyką ulubionych polskich wykonawców.

Tłoczenia polskich płyt oferowanych w sklepach są wyprodukowane w znacznie lepszych warunkach niż te tłoczone w czasach minionego systemu. To sprawia, że odsłuch ulubionych płyt polskich jest dużo lepszy, a dynamika dźwięku jest bardzo dobra nawet na starych nagraniach. Wszystko to sprawia, ze nowe polskie płyty winylowe sprzedają się w bardzo dużych ilościach.