Polecani lekarze ortodonci

Stomatologia jest jedną z dziedzin medycyny, z której każdy z nas korzystał, korzysta lub będzie korzystać. Choć wizyty nie zawsze są przyjemne, to jednak są koniecznością, jeżeli chcemy się cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem.

Czym się zajmuje lekarz ortodonta?

lekarze ortodonci poznańWygląd naszych zębów w dużej mierze zależy od genów, właściwej higieny jamy ustnej, odpowiedniej diety czy też regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Najlepszym sposobem jest regularnie wykonywać przeglądy dentystyczne, aby uniknąć bolesnego leczenia kanałowego czy nawet wyrywania zębów. Osoby, które mają różnego rodzaju wady zgryzu, muszą korzystać z usług ortodontów, ponieważ w ich przypadku konieczne jest skorygowanie uzębienia. Nieleczona wada może się pogłębiać lub przyczyniać do gromadzenia kamienia nazębnego czy pojawiania się stanów zapalnych. Przeważnie z powodów profilaktycznych i estetycznych wykonują pracę lekarze ortodonci Poznań jest miastem, w których prowadzą oni swoje prywatne gabinety. U większości z nich można zarezerwować wizytę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub prywatnie, czyli odpłatnie. Przyczyn, z jakich powstaje wada zgryzu jest wiele, ale przeważnie mówi się o warunkach genetycznych, szkodliwych nawykach (zbyt długie podawanie dziecku smoczka, ssanie kciuka czy obgryzanie paznokci), a także urazy mechaniczne. W wyniku takich działań, nasze zęby mogą zacząć rosnąć pod niewłaściwym kątem, co skutkuje deformacją zgryzu. Jedynym sposobem na jego wyprostowanie jest założenie aparatu przez ortodontę.

Każdego roku lekarze ortodonci zakładają kilkaset aparatów korekcyjnych, które w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu miesięcy, są w stanie przywrócić zgryz do właściwej postaci. Samo założenie aparatu nie boli, ale jego noszenie może powodować pewny dyskomfort.