Polecane systemy nawadniania roślin

Posiadając bardzo mały ogródek w przypadku suszy nie musimy się za bardzo napracować żeby zapewnić rosnącym w nim roślinom dostęp do wody. W takich przypadkach wystarcza nam bowiem jedynie konewka. Jednak jeśli jesteśmy posiadaczami ogrodu o bardzo dużej powierzchni to już tak łatwo nie jest. Wówczas najlepszą opcją jest skorzystanie ze sprawdzonego systemu nawadniającego.

Sprawdzone instalacje nawadniające

nawadnianie warzywRolnicy, którzy utrzymują się z prowadzenia rolniczej działalności muszą dokładać wszelkich starań by ich uprawy zawsze były w dobrej kondycji. Już od momentu nawożenia pola i przygotowywania gruntu rolnicy przeznaczają sporo pieniędzy na to by osiągnąć duże plony. W związku z tym nie mogą oni pozwolić sobie na to by susza zniszczyła ich uprawy. W tym celu stosuje się różnego rodzaju systemy nawadniające. Odpowiednie nawadnianie warzyw i owoców to kwestia niezwykle istotna i warto przyłożyć do niej sporą wagę. Obecnie do nawadniania pól uprawnych stosuje się bardzo często system kropelkowy jak sama nazwa wskazuje system ten polega na dawkowaniu wody kropelkowo czyli w małych ilościach ale za to przez długi czas. W systemach opartych o zraszacze nawadnianie wykonywane jest w pewnych odstępach czasowych ale wówczas ilość wody uwalnianej ze zraszaczy jest znacznie większa. Trudno powiedzieć jaki rodzaj systemu nawadniającego były lepszy. Kwestia wyboru systemu nawadniania jest bowiem w znacznym stopniu zależna od rodzaju upraw.

Ogólnie rzecz biorąc nawadnianie pól uprawnych to w rolnictwie zawsze temat na topie. Fakt, że w naszym kraju bardzo rzadko pojawia się problem związany z suszą ale jednak warto odpowiednio się przed taką ewentualnością zabezpieczyć. Jeśli bowiem nie zadbamy o odpowiednie nawodnienie pól w trakcie upałów może się okazać, że stracimy mnóstwo pieniędzy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Ogród