Polecane przedszkola prywatne

Dzieci do około drugiego – trzeciego roku życia potrzebują tylko mamy i taty do zabawy, ponieważ nie potrafią współpracować z innymi dziećmi. Dlatego też przedszkola są prowadzone od trzeciego roku życia, kiedy dzieci  naturalnie pragną interakcji z rówieśnikami.

Jakie zajęcia są prowadzone w przedszkolach?

przedszkole prywatne wilanówZdecydowana większość rodziców decyduje się na posłanie swojej pociechy do przedszkola, ponieważ w takim miejscu dzieci znacznie szybciej się rozwijają i też nawiązują pierwsze trwałe relacje z rówieśnikami. Dzieci są w nich dzielone na trzy grupy wiekowe, gdzie każda z nich ma prowadzone zajęcia dopasowane do możliwości dzieci. Jeżeli interesuje nas przedszkole prywatne Wilanów jest dzielnicą Warszawy, w której działa wiele takich placówek. Przeważnie mają one profilowany charakter, czyli są na przykład językowe, sportowe czy artystyczne. W takich przedszkolach dzieci mają nieco więcej zajęć tematycznych, gdyż są głównie edukowane w określonym kierunku. Jeżeli chodzi o płatności, to w prywatnych placówkach rodzice muszą płacić stu procentową stawkę za każdą godzinę pobytu dziecka, za wszystkie zajęcia dodatkowe i wyżywienie. Przeciętne czesne wynosi od pięciuset do ośmiuset złotych plus koszt wyżywienia. Rodzice mają do wyboru kilka rodzajów zajęć, z czego do najpopularniejszych są zaliczane: rytmika, gimnastyka, języki obce, informatyka, robotyka czy plastyka. W niektórych przedszkolach są organizowane nawet zajęcia na lodowisku czy basenie, zatem dzieci mają sporo atrakcji.

Obecnie prywatnych przedszkoli jest nieco więcej niż państwowych, ponieważ zapotrzebowanie na tego typu placówki jest bardzo duże. Wieli rodziców woli zapłacić za pobyt dziecka i zapewnić mu nieco więcej ciekawych zajęć niż w publicznych przedszkolach.