Polecana komora do tlenoterapii

Leczenie tlenoterapią jest dziś coraz bardziej popularne, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa. Problemy z oddychaniem mogą nastąpić z wielu powodów, ale zawsze pomaga na nie intensywne dotlenienie. Jednakże powietrze jakim na co dzień oddychamy, nie daje nam takiej możliwości.

Co daje korzystanie z komory hiperbarycznej?

komora hiperbaryczna krakówNie każdy sobie zdaje sprawę, jak wielkie znaczenie dla naszego zdrowia ma tlen, którym oddychamy. Ponadto nie od dziś wiadomo, że tlenem można leczyć wiele rodzajów schorzeń, ponieważ jest on nośnikiem cennych składników w całym organizmie. W celu stosowania tlenoterapii, została opatentowana komora hiperbaryczna Kraków jest miastem, w którym znajduje się ich kilka. Są to swoistego rodzaju szczelnie zamknięte pomieszczenia, które mogą pomieścić od jednego do kilkunastu pacjentów. Na terapię tlenową w komorze hiperbarycznej pacjenci mogą dostać skierowanie od lekarza lub też samodzielnie sobie wykupić w niej pobyt. Jednorazowa terapia tlenowa trwa od trzydziestu pięciu do czterdziestu pięciu minut, z krótką przerwą. Osoby wchodzące do komory, muszą być w samej bieliźnie i nie mogą mieć na sobie biżuterii oraz ostrych przedmiotów. W czasie pobytu w komorze, jest wprowadzany do wnętrza tlen pod trzy razy większym ciśnieniem niż atmosferyczne, dzięki czemu dociera on nawet w niedotlenione miejsca już po pierwszym zabiegu. Jest to wysoce skuteczna metoda lecznicza w przypadku niegojących się ran, miażdżycy, cukrzycy, zapalenia płuc czy nawet autyzmu.

Z komory hiperbarycznej mogą korzystać osoby bez ograniczeń wiekowych, ponieważ tlenoterapia ma zbawienny wpływ na każdego człowieka. Trwałe efekty są widoczne już po około dziesięciu terapiach, gdzie jeden zabieg trwający maksymalnie czterdzieści pięć minut, kosztuje kilkaset złotych.